"Потрібно змусити посадити дерева": міський голова Черкас про зрубаний ліс

"Потрібно змусити посадити дерева": міський голова Черкас про зрубаний ліс

"Потрібно змусити посадити дерева": міський голова Черкас про зрубаний ліс
Суспільне Черкаси

Юридичний відділ Черкаської міської ради готує звернення до правоохоронців щодо забудовника, який вирізав майже гектар лісу. Про це Суспільному повідомив міський голова Анатолій Бондаренко.

Кладовище дерев 10 днів тому з’явилося у Черкасах по вулиці Лісова Просіка. Невідомі розпочали вирубувати насадження 20 лютого. Місцева жителька пані Любов була шокована, коли побачила замість лісу пеньки та колоди.

"Сусідка каже: Люба подивись. Ти сьогодні рано дивилася у вікна? Я як подивилася, у мене був жах. Були дерева — і немає дерев. Такий час вибрали, коли річниця війни", — розповіла жителька Черкас Любов Зінченко.

Місцевий житель Андрій Шемшур спочатку подумав, що це санітарна рубка. Коли ліс почав зникати на очах, жителі міста почали бити на сполох.

"Буквально, за день за два, вирубали весь ліс. Поліцію люди викликали близько трьох разів, але поліція говорить ми не можемо їм заборонити, оскільки у них є договір оренди та інші дозвільні документи", — розповів Андрій Шемшур.

Вирубували майже гектар черкаського лісу
Суспільне Черкаси

Вирубували майже гектар черкаського лісу
Суспільне Черкаси, 20 лютого по вулиці Лісова Просіка у Черкасах вирубали близько 1 гектару сосон

Орендарем цієї земельної ділянки є товариство "ДНІПРОБУД-ЦЕНТР". В аналітичній системі "YouControl" її керівницею вказана Вікторія Боброва. За номерами, зазначеними в інтернеті, ніхто не відповідає.

"Потрібно змусити посадити дерева": міський голова Черкас про зрубаний ліс
Скрін з сайту YouControl

Міський голова Анатолій Бондаренко теж не може зв’язатися з орендарем.

"Забудовник на зв’язок не виходить. Ми з нею спілкувалися останній раз до війни по цьому питанню, до війни це було років півтора назад", – пояснив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Ділянку в оренду Черкаська міська рада передала у 2007 році. Підписав цей договір тодішній міський голова Сергій Одарич:

"Забудовник мав право на дії відповідно до містобудівних умов і обтяжень забудувати в тому числі із благоустроєм не більше 20% ділянки: від 7 до 20% ділянки. Коли ми востаннє зустрічалися із забудовником, він обіцяв там розмістити невеликі таунхауси. Про жодне знищення великої кількості дерев не йшлося", – розповів Анатолій Бондаренко.

Відповідно до актуалізованого у 2021-ому році генплану міста, ця ділянка – територія парків та скверів. Скасувати містобудівні умови та обмеження, видані раніше на будівництво, нині пропонує депутат Сергій Шмиголь. Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті міськради.

"Є тільки проблема одна, тому що містобудівні умови та обмеження можна відмінити, на жаль є декларація зареєстрована в електронному реєстрі. Зараз юридичний відділ займається тим, щоб направити звернення до правоохоронних органів, щоб дати оцінку діям цього горе-забудовника. Потрібно заставити забудовника посадити насадження у тій кількості, яку він зрубав. Я буду докладати максимум зусиль. На жаль я не Господь Бог", — сказав Бондаренко.

Що відомо

  • На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубали дерева. Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.
  • Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок