Вирубка дерев у Черкасах: міський голова хоче, щоб забудовник "ніс відповідальність"

Вирубка дерев у Черкасах: міський голова хоче, щоб забудовник "ніс відповідальність"

Вирубка дерев у Черкасах: міський голова хоче, щоб забудовник "ніс відповідальність"
Фото Олександра Давиденка

Обурений вчинком підприємців та планує зробити так, щоб забудовник поніс відповідальність за скоєне. Так міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відреагував на те, що у Черкасах на Лісовій просіці вирубали дерева.

Коментуючи ситуацію, посадовець назвав забудовників "вандалами":

"Мене, як і кожну людину, яка любить своє місто, обурюють та зовсім не влаштовують вчинки окремих підприємців. Зараз я кажу про тих цинічних вандалів (інших слів, на жаль, важко підібрати), які зрізали живі дерева на земельній ділянці біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Степана Бандери. І все для того, аби звести і цій мальовничій місцині житлову забудову. Складається враження, що ці люди познущалися з природи та жителів Черкас", – написав він.

За словами Бондаренка, у 2007 році тодішній депутатський корпус ухвалив рішення про надання приватному підприємству «Дніпробуд-Центр» земельної ділянки в оренду біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Бандери (колишньої Можайського).

"Ним, фактично, дали «зелене світло» на забудову ділянки, яка належить до зони зелених насаджень загального користування. А вже в 2011 році змінами до Генерального плану міста Черкаси віднесли цю земельну ділянку до житлової забудови. Профільні структури відмовляли в наданні дозвільних документів, але рішеннями Черкаського окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного, куди звернувся підприємець, було скасовано рішення виконавчого комітету й зобов’язано департамент архітектури та містобудування надати містобудівні умови та обмеження. Але навіть після рішення суду ніхто не давав дозвіл на суцільне знищення дерев. У містобудівних умовах та обмеженнях, які відповідно до ухвали видав департамент, максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки становив 20 відсотків", – пояснив міський голова.

Вирубка дерев у Черкасах: міський голова хоче "щоб забудовник поніс відповідальність"
Фото з фейсбуку Анатолія Бондаренка

Водночас у 2017 році департамент архітектури та містобудування розробив зміни до Генерального плану Черкас, які повертали земельну ділянку на Лісовій просіці до паркової зони. За зміни проголосувала нова каденція депутатів у 2021 році.

"Кожна людина, підприємець має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс суспільству. Тож ми в межах повноважень докладемо всіх зусиль для того, аби забудовник поніс справедливу відповідальність за скоєне", – написав Бондаренко.

Нагадаємо, Суспільне надіслало інформаційний запит на департамент архітектури та містобудування, аби дізнатися, коли були надані дозволи на забудову та чи зверталося підприємство до суду, аби відстояти це рішення.

Що відомо

  • На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубали дерева.
  • Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.
  • Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок