Ми очікуємо допомоги від Мексики — МЗС

Ми очікуємо допомоги від Мексики — МЗС

Андрій Мельник, український дипломат
. Андрій Мельник, заступник глави МЗС України, колишній посол України в Німеччині. Фото: Sean Gallup / Getty Images

Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник закликав Мексику відмовитись від нейтральної позиції та підтримати Україну у розв`язаній Росією повномасштабній війні.

Про це Андрій Мельник сказав в інтерв'ю CNN.

"Мексика залишається більш-менш нейтральною. Нам потрібна буде додаткова підтримка. Я зараз говорю принаймні про військову допомогу. Ми сподіваємося, що мексиканське суспільство, мексиканський народ і, перш за все, уряд цієї країни повільно змінять дискурс. Нам потрібна додаткова підтримка", — заявив Мельник.

Також український дипломат закликав Мексику надати гуманітарну, медичну та економічну підтримку Україні.

"Спрямуйте лікарів в Україну, надішліть кілька мобільних госпіталів, покажіть свій прапор. Цю допомогу українці запам’ятають назавжди", — сказав Андрій Мельник.

За словами заступника глави МЗС, будь-яка підтримка України з боку Мексики була б суттєвою з огляду на регіональне лідерство країни в Латинській Америці.

"Ми очікуємо лідерської позиції цієї країни", — підкреслив Мельник.

Він також зауважив, що прохання України про допомогу від Мексики є "виправданим очікуванням", з огляду на історію Мексики з колоніалізмом. І додав, що війна Росії проти України — це "сучасна колоніальна війна".

Телеканал зазначає, що раніше президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор закликав до мирного вирішення конфлікту, він також заявив, що країна бажає залишатися нейтральною і не буде вводити економічні санкції проти Росії.

Читайте також

Журналісти американського каналу NBC приїхали до Криму з порушенням законодавства, в МЗС відреагували

"За 24 години провів 15 зустрічей" — Кулеба підбив підсумки міжнародних візитів

На початок