Журналісти американського каналу NBC приїхали до Криму з порушенням законодавства, в МЗС відреагували

Журналісти американського каналу NBC приїхали до Криму з порушенням законодавства, в МЗС відреагували

ЗМІ
Логотип NBC на телевізійній студії в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку
Логотип NBC на телевізійній студії в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку. Фото: AP

Журналісти американського каналу NBC приїхали до Криму з порушенням законодавства — з території Російської Федерації потягом з Москви через Керченський (Кримський) міст. Про це 28 лютого стало відомо з репортажу каналу з окупованого Росією Криму. Компетентні органи України нині встановлюють обставини незаконного відвідання журналістом NBC території Криму, повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко.

"NBC News приїхав до Криму потягом з Москви через Керченський (Кримський) міст, який був підірваний минулої осені, що стало стратегічним і символічним ударом по Путіну. Зараз він повністю відновлений, але, ймовірно, знову стане мішенню, якщо бойові дії дійдуть до півострова", – повідомляє канал на своєму сайті.

Автори сюжету NBC стверджують, що більшість їхніх співрозмовників у Криму називають його територією Росії. Хоча канал згадує про придушення свободи слова на півострові та стверджує, що і до окупації 2014 року населення там було “більш промосковським, ніж на решті території України”.

Як у МЗС України коментують відвідини журналістами Криму з території РФ

Відвідання тимчасово окупованого Криму з території Російської Федерації є порушенням законодавства України, нагадує речник МЗС України Олег Ніколенко. Для порушників передбачена правова відповідальність. Зокрема, іноземцям за такі дії також передбачена заборона вїзду в Україну, додав Ніколенко.

"Компетентні органи України нині встановлюють обставини незаконного відвідання журналістом NBC території Криму. За підсумками перевірки буде ухвалене рішення щодо подальших кроків", — зазначив речник МЗС.

Що відомо про руйнування Кримського мосту

Вранці 8 жовтня на Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, сталася пожежа. Два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста. У Слідчому комітеті РФ заявили, що внаслідок пожежі загинуло троє людей. Президент РФ Володимир Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на Кримському мосту.

У Криму після пожежі на мосту люди почали розкуповувати пальне і продукти.

В ОПУ заявили, що підрив і пожежа на Кримському мосту пов'язані із конфліктом між ФСБ Росії та російським Міністерством оборони та Генштабом.

ФСБ Росії спільно зі Слідчим комітетом РФ заявили, що організатором теракту на Кримському мості через Керченську протоку начебто були Головне управління розвідки міноборони України, його керівник Кирило Буданов, співробітники та агентура. У ході розслідування затримали 5 громадян Росії, 3 громадян України та Вірменії, яких підозрюють у підготовці підриву мосту, заявили в ФСБ.

Читайте також

ЄС запровадив санкції проти Білорусі, США нададуть 10 млрд доларів допомоги Україні. 370 день війни. Онлайн

Кримський міст частково зруйновано, сталась пожежа і вибух. Що відомо

На початок