Держдума РФ і Рада Федерації Росії у середу, 22 лютого, ухвалили закон, який припиняє участь Росії в Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО, СНО-3). Рішення депутати обох палат парламенту ухвалили одноголосно, повідомляє ТАСС.
Законопроєкт до парламенту вніс російський президент Володимир Путін 21 лютого.
У законі зазначається, що рішення про поновлення Росією дії Договору між РФ і США щодо заходів щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь ухвалюється президентом РФ.
У зверненні до Федеральних зборів Росії 21 лютого Путін оголосив, що Росія припиняє свою участь у ДСНО, але не виходить із договору.
"Нам стратегічної поразки хочуть завдати і лізуть на наші ядерні об'єкти. У зв'язку з цим змушений заявити сьогодні про те, що Росія припиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння", — сказав Путін.
Договір СНО-3 або New Start, був підписаний терміном на 10 років у Празі навесні 2010 року. Набув чинності 5 лютого 2011 року. Договір передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, і до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.
У лютому 2021 року США продовжили дію Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь із Росією.
Читайте також
Росія відклала переговори щодо ядерної зброї зі Сполученими Штатами
Держдеп США звинувачує РФ у порушенні договору про ядерну зброю