Безуглу пропонують виключити із комітету Ради з питань нацбезпеки. У чому причина

Безуглу пропонують виключити із комітету Ради з питань нацбезпеки. У чому причина

Нардепка Мар'яна Безугла, "Слуга народу
Мар'яна Безугла, "Слуга народу". Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Народну депутатку від “Слуги Народу” Мар’яну Безуглу пропонують виключити із комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Відповідний проєкт постанови №9068 28 лютого зареєстрував у парламенті член фракції "Слуга народу" Федір Веніславський.

За словами Веніславського, 16 лютого Безугла надала комітету неправдиву інформацію про попереднє узгодження нею з Головним управлінням розвідки Міноборони законопроєкту №4210 до другого читання. Йдеться про документ, що дозволяє призначати міністром оборони військового на період воєнного стану без його відставки зі служби. Водночас документально депутатка цю інформацію не підтвердила.

“У пояснювальній записці, на мій погляд, усе чітко прописано. Коли народний депутат України вводить свідомо в оману інших народних депутатів, з метою спонукати їх ухвалити потрібне їй рішення, то я вважаю, що це по-перше, саме по собі є з точки зору морально-етичної — неприпустимо, а по-друге, це порушення закону”, — сказав Веніславський Суспільному.

За його словами, це неприпустима модель поведінки.

“Якщо вона таким чином намається досягнути якихось цілей, це становить загрозу національній безпеці. Тому перебування пані Мар’яни в складі комітету, на мій погляд, становить загрозу національній безпеці, тому була зареєстрована така ініціатива. Це була моя ініціатива”, — сказав колега Безуглої.

За словами Веніславського, він попередньо надіслав Безуглій проєкт постанови — попередив за тиждень про те, що такий проєкт буде.

Що каже Безугла про ініціативу виключити її з комітету

За словами Безуглої, проєкт постанови Веніславського став для неї несподіванкою. Те, що депутат попередньо надіслав їй проєкт постанови, Безугла сприйняла як погрозу.

“За кілька днів він прислав мені проєкт в особисті, як погрозу. Можливо, це пов‘язане з моєю боротьбою проти знаходження С.Льовочкіна в Комітеті Верховна Рада України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Вважаю, представники екс-ОПЗЖ не мають бути в такому комітеті і взагалі в українському парламенті. Постанова Ф.Веніславського “дзеркальна” щодо зареєстрованої мною щодо С.Льовочкіна”, — написала Безугла.

Згодом вона додала, що  щодо розвідки опрацьовувалась одна норма.

“Генеральний штаб (як один із варіантів в одній із робочих редакцій в робочій групі, от серйозно)) пропонував створити окремий розвідувальний орган. Я зв’язалась з К.Будановим, він дав для опрацювання своїх фахівців і ми зняли в чернетці до другого читання такі формулювання та прописали функцію J2 в генеральному штабі одним реченням. J складові ГШ — частина змін для нашої НАТО інтеграції”, — написала Безугла.

За її словами, про таку роботу вона зазначила на засіданні комітету. Є запис — аудіопротокол. Ще жодна з версій таблиці до другого читання проголосована на комітеті не була, додала депутатка.

“А потім приходить за підписом К.Буданова лист, що ГУР МОУ взагалі проти 4210, бо там створюється окремий розвідувальний орган. Ні в редакції 1-го читання, яку ми проголосували, ні в актуальній робочій таблиці цього немає. Хто такий лист йому на підпис надав (і ввів оце вже по суті в оману?) і що взагалі це за розборки, поки не готова відповісти, та взагалі не вважаю, що далі доцільно коментувати”, — написала Безугла.

Читайте також

ЄС запровадив санкції проти Білорусі, США нададуть 10 млрд доларів допомоги Україні. 370 день війни. Онлайн

На початок