Україна висуває свою кандидатуру до Ради керівників МАГАТЕ

Україна висуває свою кандидатуру до Ради керівників МАГАТЕ

прапор МАГАТЕ
Прапор МАГАТЕ. Фото: МАГАТЕ

Україна висуває свою кандидатуру до Ради керівників МАГАТЕ на 2023 - 2025 роки. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час неформальної зустрічі міністрів енергетики та транспорту ЄС у Стокгольмі, повідомляє Міненерго.

Він закликав учасників засідання долучитися до обговорення цього питання і підтримати українську заявку.

Галущенко акцентував, що Україна продовжує курс інтеграції до європейських енергетичних ринків, що передбачено, зокрема, проєктом нової Енергетичної стратегії України до 2050 року. Документ визначає пріоритетним розвиток атомної генерації та відновлюваних джерел енергії, які допоможуть децентралізувати українську енергосистему.

Міністр також зазначив, що роботу української енергосистеми вдалося стабілізувати, і вже третій тиждень генерація забезпечує потреби споживання. І це також результат координації міжнародних зусиль для протистояння "загарбницькій політиці Росії" та посиленню енергетичної безпеки європейського континенту.

“Через рік після російського вторгнення ми набагато сильніші, ніж були до того. Росія зазнала невдачі. Ми вистояли, зокрема завдяки європейській солідарності. Дякую європейським країнам за надані тонни обладнання, завдяки якому українські енергетики повертають світло і тепло в домівки українців набагато швидше”, — сказав він.

Галущенко подякував представникам ЄС за 10-й пакет санкцій проти Росії і закликав поширити їх ядерну галузь РФ.

"Рік тому ніхто б не повірив у санкції проти російського вугілля, нафти чи газу. Тепер обмежувальні заходи стали реальністю. Настав час іти далі і запроваджувати санкції проти Росатому, який прикриває ядерний тероризм російського режиму і спонсорує російську армію”, — наголосив міністр.

Читайте також

МАГАТЕ починає працювати на всіх АЕС України — Гроссі

МАГАТЕ не виявило військової техніки на українських АЕС

На початок