МАГАТЕ не виявило військової техніки на українських АЕС — Гроссі

МАГАТЕ не виявило військової техніки на українських АЕС — Гроссі

МАГАТЕ не виявило військової техніки на українських АЕС — Гроссі
. Рафаель Гроссі, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), (Фото: ДЖО КЛАМАРА / Getty Images)

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) під час перевірки українських атомних електростанцій не виявило військового обладнання, спростувавши таким чином відповідні звинувачення з боку Росії.

Про це заявив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, звертаючись до Європарламенту, передає SkyNews.

Він зазначив, що МАГАТЕ встановило постійну присутність на всіх українських ядерних об’єктах і сьогодні він наказав провести інспекції, щоб з’ясувати, чи включають якісь із них військове обладнання.

"Результат цих перевірок був негативним", — підсумував Гроссі.

Читайте також: В МАГАТЕ відповіли, чи планують звільнятись від російського лобі

Гендиректор МАГАТЕ також наголосив, що це вже другий випадок, коли організація змогла спростувати звинувачення в "незаконних і дуже небезпечних речах", які нібито відбуваються на цих об'єктах.

Результати перевірок МАГАТЕ також прокоментував радник президента України Михайло Подоляк.

"Ніякої зброї на "території АЕС" Україна ніколи не зберігала. Натомість РФ захопила ЗАЕС і тримає там військових. Україна завжди відкрита для перевіряючих органів, зокрема МАГАТЕ. Сенс брехні від росіян – виправдати свої провокації", — написав він у Twitter.

Що відомо про місії МАГАТЕ на українських АЕС

16 січня Рафаель Гроссі повідомив, що МАГАТЕ розширює свою присутність в Україні, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни.

Вже 18 січня стало відомо, що впродовж тижня МАГАТЕ встановило місії на кожному ядерному об'єкті Україні. Вони надаватимуть поради і технічку допомогу кожній станції по-різному. Також продовжуватимуться і консультації щодо забезпечення безпеки зони ЗАЕС.

Яка ситуація на ЗАЕС

ЗАЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

МАГАТЕ та АЕС: як війна в Україні має змінити принципи ядерної безпеки світу

На початок