Догляд вдома: як працівники Червоного хреста опікуються самотніми людьми на Буковині

Догляд вдома: як працівники Червоного хреста опікуються самотніми людьми на Буковині

Догляд вдома: як працівники Червоного хреста опікуються самотніми людьми на Буковині
Фото ілюстративне. Херсонська обласна організація Товариство Червоного хреста/Facebook

У Чернівецькій області соціальні працівники допомагають людям, які потребують постійного догляду – прибирають у помешканні, готують їжу та надають психологічну підтримку. Вони працюють в межах пілотного проєкту обласного товариства Червоного Хреста України "Догляд вдома".

Про це у коментарі Суспільному розповіла координаторка проєкту Ольга Беш.

Соціальні працівники опікуються людьми з інвалідністю I та II груп, самотніми людьми та пенсіонерами.

"Від державної служби ми відрізняємося тим, що можемо доглядати за умовно одинокими людьми, які мають близьких, але вони перебувають за межами області або закордоном. Також допомагаємо людям з інвалідністю, яку не підтвердили офіційно. Наразі більшість наших підопічних – місцеве населення області", – розповідає Беш.

Працівники допомагають людям з прибиранням, купують ліки, доставляють продукти та готують їжу, надають гігієнічні послуги та психологічну допомогу. Беш каже, до лежачих людей приходять щодня, до мобільних чи маломобільних – два-три рази на тиждень.

"Проєкт діє з листопада 2022 року. Він – пілотний, тому вакансій соціальних працівників мало, а підопічних, за якими вони доглядатимуть, вже набрали", – розповідає координаторка.

За словами Беш, наразі соцпрацівники опікуються понад сотнею буковинців з Чернівців, Герцаївської громади та Вижницького району, зокрема Путили та Усть-Путили. З березня планують працювати в Конятинській громаді.

Водночас, якщо фінансування проєкту збільшать, то зможуть працювати й в інших громадах області – орієнтуються на віддалені села Буковини.

Читайте також

У Чернівцях запрацює інфарктна бригада, яка виїжджатиме на виклики

Подати заяву про шлюб онлайн: у чотирьох РАЦСах на Буковині запрацювала послуга від "Дії"

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок