У селі на Черкащині люди скаржаться на їдкий дим з лісу. У чому причина

У селі на Черкащині люди скаржаться на їдкий дим з лісу. У чому причина

У селі на Черкащині люди скаржаться на їдкий дим з лісу. У чому причина
Суспільне Черкаси

Вирізають дерева, гілки спалюють, а щоб деревина краще і швидше займалася, — підпалюють шини і весь цей сморід несе вітром у село. Так про дії лісівників та про те, чим вимушені дихати жителі Геронимівки розповів місцевий житель В'ячеслав Шубін.

За словами жительки села Геронимівка Світлани Тріщук, вночі вітром з лісу несе дим із запахом гуми:

"Ми просто не зрозуміли, що на вулиці відбувається. Моя невістка гуляла з дітками й сказала, що не можливо було знаходитись на вулиці — така хімія стояла, що дихати не можливо, горло дере".

сморід в лісі
Суспільне Черкаси

Місцевий житель В'ячеслав Шубін у лісі показав кореспондентам Суспільного, що відбувається.

"Вони наклали ніби-то уламки дерев, які на дрова не йдуть, але вони товсті. Зверху кинули шину, приготували, щоб вона горіла, бо зверху накидують зелене гілля і оце все воно всю ніч горітиме", — пояснив пан В'ячеслав.

сморід з лісу
Суспільне Черкаси

Поруч ще з десяток згарищ із доказами того, що тут спалюють шини.

Лісівники пояснили, що діють в межах закону.

"У лісорубочному квитку чітко все написано — збір купи, спалювання, у пожежонебезпечний період ми такого не робимо. Екологи нас за це не штрафують. У нас процес контрольований, біля кожного багаття є людина, яка все це контролює", — прокоментував головний лісничий філії "Черкаське лісове господарство" Олександр Сидоренко.

За його словами, на 77 кварталі Дахнівського лісництва вибіркова санітарна рубка є плановою, а рештки спалюють згідно із законодавством:

"Ми зрубуємо дерева, які пошкоджені хворобами, шкідниками, сухостійні дерева, дерева з гнилизною, всі дерева, які припинили вже свій ріст".

сморід з лісу
Суспільне Черкаси

Лісівник зазначив, що послугу з заготівлі деревини, обрізки дерев та прибирання решток лісгоспу надає приватне підприємство. Його керівник Юрій Загорулько ситуацію зі спаленням скатів прокоментував так:

"Так сталось через незнання. Що валялося попід дорогою, то і взяли, а скатами ніхто не розпалює, тому що ската не можна розпалить. Йому потрібне дуже гарне вогнище, щоб він розгорівся. Ми розпалюємо сухі гілки — береться газовий балон із горілкою, хлопці взяли, розпалили і все".

Звідки на місці роботи його підлеглих взявся заповнений скатами причіп, чоловік пояснити не зміг. Натомість місцевий житель В'ячеслав Шубін, аби вирішити ситуацію, обіцяє надалі звертатися до поліції та екоінспекції.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок