До суду скеровано справу щодо депутата Сумської облради, обвинуваченого у декларуванні недостовірних відомостей

До суду скеровано справу щодо депутата Сумської облради, обвинуваченого у декларуванні недостовірних відомостей

27 лютого 2023 року за матеріалами досудового розслідування НАБУ, антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно депутата Сумської обласної ради. Про це повідомили у САП.

У щорічній декларації за 2020 рік депутат облради не відобразив свої фінансові зобов’язання за отриманою у попередньому році позикою на суму 1,620 млн грн, йдеться в повідомленні.

Також у повідомленні зазначено, що депутат переховувався від слідства та ухилявся від отримання обвинувального акту. Справа розглядається згідно ч. 1 ст. 366-2 ККУмисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. України.

19 січня про підозру за фактом внесення недостовірних відомостей до щорічної декларації було повідомлено заступнику голови Сумської облради Вадиму Лисому. Інформацію про це опублікували на сайті Національного антикорупційного бюро.

7 лютого з'явилася інформація, що НАБУ розшукує заступника Вадима Лисого за підозрою у недекларуванні.

Повідомлення антикорупційної прокуратури Вадим Лисий кореспондентам Суспільного не прокоментував, зазначивши, що зайнятий на діловій зустрічі. Депутат запропонував зателефонувати йому 28 лютого.

UPD: Кореспонденти Суспільного телефонували Вадиму Лисому 28 лютого, аби отримати коментар. Депутат не взяв слухавку.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок