"Ми вважаємо вас сестрами та братами": благодійники з Польщі передали на Рівненщину два шкільні автобуси

"Ми вважаємо вас сестрами та братами": благодійники з Польщі передали на Рівненщину два шкільні автобуси

"Ми вважаємо вас сестрами та братами": благодійники з Польщі передали на Рівненщину два шкільні автобуси
Фото: Суспільне Рівне

Два шкільні автобуси для Малошпаківського ліцею, що на Рівненщині, придбали та передали польські волонтери. Вони розраховані на 62 пасажири. Директорка навчального закладу Ірина Слободюк розповіла Суспільному, що до цього часу дітей нічим було довозити.

Автобуси 2021 та 2019 років випуску, які були в наявності навчального закладу, з початком воєнного стану мобілізували, розповідає директорка Малошпаківського ліцею Ірина Слободюк:

"Освітній фронт також спільно працює разом із нашими хлопцями. Ми організовуємо підвезення дітей з близько дев'яти сіл — 135 дітей. Ми звернулися за допомогою до польських меценатів, які погодились нам придбати два автобуси".

Раніше автобусами, які передали з-за кордону, підвозили дітей у Франції, потому транспортом користувалися у Німеччині, там їх і придбали польські благодійники.

"На польських меценатів ми вийшли через батьківський комітет і, таким чином, уже тримали зв'язочок. На всю процедуру, зрештою, у нас пішло майже п'ять місяців", — додає Ірина Слободюк.

Знайшли благодійників поляк Єжи Боздьо та українка Ірина Богданович. Їх діти також навчаються у ліцеї.

"Єжи сказав мені у телефонній розмові: «Анджей, є проблема: немає автобусів у школі. І дітям неблизько ходити до школи. Це велика проблема». Я запитав у знайомих з різних місць. І, зрештою, вдалося зібрати гроші", — розповідає благодійник Анджей Деренґовський.

Волонтер каже: допомагає українцям з перших днів повномасштабної війни.

"Пізніше виявилось, що Єжи розмовляв зі ще з одним нашим колегою з Польщі. А вони сказали: «Окей, то ви купіть один автобус, а ми купимо інший автобус. На додаток, приготуємо цілий сервіс. Усе зробимо, що потрібно у цих автобусах», — додає волонтер.

Перевозитиме дітей 60-річний Віктор Удод. Каже, раніше вже працював водієм у цьому ліцеї. Однак, його та шкільний транспорт мобілізували, аби перевозити військових.

"Разом з автобусом пішов, був на Донеччині десять місяців. Автобус передав хлопцям і служить далі. Особовий склад возив, хлопців на передову, кругом їздив. І в Слов'янську був, і в Краматорську був, і в Сіверську був", — каже Віктор Удод.

Анджей Деренґовський каже, що допомагати українцям планує й надалі:

"На запитання, для чого польки і поляки допомагають українкам і українцям, відповідь проста — ми вважаємо вас сестрами та братами".

За даними ОВА, станом на кінець січня 2023 року на Рівненщині була потреба у майже сотні шкільних автобусів.

Читайте також

  • Як у селі на Рівненщині обмінюють старі лампи на енергоощадні
  • Мобільний кейс від ЦНАПу: у громаді на Рівненщині починають виїзди до людей у села
  • На Рівненщині викрили посередника у схемі продажу гуманітарної допомоги військовим. Що це за справа
  • Декомунізація Ювілейного: у рівнян питають нову назву для мікрорайону

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок