Помер ідеолог Кремля Гліб Павловський

Помер ідеолог Кремля Гліб Павловський

ЗМІ
політолог Гліб Павловський
Гліб Павловський. Фото: Уніан

У Росії на 72 році життя після тривалої хвороби помер політолог, журналіст та політтехнолог Кремля Гліб Павловський.

Про це повідомили на особистій сторінці Павловського у Facebook та низка Telegram-каналів російських ЗМІ.

"Вчора, 26 лютого на 72-му році життя у Першому Московському хоспісі імені Віри Мільйонщикової після тяжкої та тривалої хвороби помер російський історик та політолог Гліб Олегович Павловський", — йдеться у повідомленні.

Гліб Павловський народився 5 березня 1951 року в Одесі. У радянський час був інформатором КДБ – брав участь у неофіційному філософсько-історичному гуртку Одеського університету, членів якого за "антирадянщину" було засуджено й ув'язнено, але сам Павловський через співпрацю з КДБ уник ув'язнення.

З грудня 1985 року він жив у Москві та був засновником інформаційного агентства "Постфактум", у 1991-92 роках обіймав посаду заступника голови правління видавничого дому "Комерсант".

Гліб Павловський був засновником та головою "Фонду ефективної політики". У 1990 і 2000 роках він працював радником глави Адміністрації президента Росії та розробляв президентську кампанію Володимира Путіна.

У 2000-2011 роках був радником президента РФ.

Співпраця Павловського з адміністрацією російського президента припинилася після того, як він виступив різко проти рішення Путіна балотуватися на третій термін і почав критикувати російську владу.

Гліб Павловський засудив вторгнення РФ в Україну. У квітні 2022 року він заявляв, що Путін дуже прорахувався, коли розпочав повномасштабну війну проти України.

"Це все було особистим рішенням Путіна. Ніхто, крім нього, не зробив би цього, навіть Рамзан Кадиров, якби він мав на це якийсь вплив, – сказав Павловський, посилаючись на главу Чеченської Республіки. – Ніхто, зокрема і я сам, не усвідомлював, наскільки маніакальною є одержимість Путіна Україною. Ми недооцінили масштаби ницості російської влади", — сказав Гліб Павловський в інтерв’ю Грузинській службі "Радіо Свобода".

Участь Гліба Павловського у передвиборчій кампанії Януковича у 2004 році

У 2004 році Гліб Павловський на чолі групи московських політтехнологів приїздив до Києва й активно втручався в українську внутрішню політику та президентські вибори на користь Януковича. Його команда була розробником виборчої стратегії Віктора Януковича. Також вони створили "темникиВказівка влади для журналістів та ЗМІ, що має на меті змінити редакційну політику цього ЗМІ й таким чином вплинути на точку зору авдиторії ЗМІ щодо тих чи інших суспільних подій. Зазвичай, термін стосується пострадянських країн, в основному, України та Росії.", за якими влада змушувала працювати українські ЗМІ. Тоді Павловський відкрито заявляв, що обрання президентом Віктора Ющенка суперечить інтересам Кремля. У 2006 році Павловському було заборонено приїжджати до України протягом 5 років.

Читайте також

Покарання РФ за викрадення дітей, допомога Саудівської Аравії, рік від знищення "Мрії". 369 день війни. Онлайн

На початок