Окуповане Борівське на Луганщині затоплюють ґрунтові води — Луганська ОВА

Окуповане Борівське на Луганщині затоплюють ґрунтові води — Луганська ОВА

Окуповане Борівське на Луганщині затоплюють ґрунтові води — Луганська ОВА
Підтоплений город у Борівському, лютий 2020 року. Фото: Суспільне Донбас

Окуповане Борівське, яке знаходиться поблизу Сєвєродонецька, підтоплюють ґрунтові води. За інформацією пресслужби Луганської обласної військової адміністрації, це відбувається через зміни в екосистемі, які спричинили бойові дії.

"Надзвичайна ситуація природного характеру спостерігається в Борівському, якому загрожує підтоплення ґрунтовими водами. Річ у тім, що екосистема навколо населеного пункту за рік війни значно змінилася, зокрема, знищені гектари лісів. Тому зробити якісь попередні висновки вкрай важко. А щось зробити фізично окупаційна влада Сєвєродонецька не в змозі", — йдеться у повідомленні.

У лютому 2020 року у Борівському ґрунтові води підтопили десяток городів та подвір'їв. Це сталось через зупинку помпових станцій хімічного комбінату, які брали воду з місцевої водойми для виробничих потреб.

Що відомо про ситуацію на Луганщині

  • За весь час окупації у зруйнованих населених пунктах Гірської громади окупаційна влада не відновила жодного об'єкта інфраструктури. Натомість окупанти почали проводити "опитування" людей про необхідність відбудови.
  • Луганській області вдалось накопичити близько двох мільярдів гривень, які планують використати для відновлення регіону після деокупації.
  • За даними голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, на відновлення Луганщини після війни потрібно близько 10 років. Збитки, які нанесла РФ під час повномасштабного вторгнення, неможливо зараз порахувати, тому що немає можливості оцінити кількість пошкоджень.
  • Три країни, а саме Чехія, Швеція та Фінляндія, будуть відновлювати містечка Луганської області після звільнення територій області. Хорватія буде допомагати розмінувати територію регіону, а саме на допомогу приїдуть фахівці з розмінування разом із технікою країни.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок