Замість відбудови — реставрація пам'ятників: окупанти не збираються відбудовувати Луганщину

Замість відбудови — реставрація пам'ятників: окупанти не збираються відбудовувати Луганщину

Замість відбудови — реставрація пам'ятників: окупанти не збираються відбудовувати Луганщину
Попасна, травень 2022 року. Фото: Telegram / Сергія Гайдая

За весь час окупації у зруйнованих населених пунктах Гірської громади окупаційна влада не відновила жодного об'єкта інфраструктури. Натомість окупанти почали проводити "опитування" людей про необхідність відбудови.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної військової адміністрації.

За інформацією пресслужби, окупаційна влада одразу заявила про нерентабельність відбудови найбільш зруйнованих населених пунктів області. У деяких з них вони навіть не сформували місцеві органи окупаційної влади.

"Втім, просте відмовлення у відбудові не додасть голосів на виборах. Тому окупанти почали збирати думки місцевих, що саме їм необхідне найбільше. За підсумком, не вода і газ, відновлення яких коштує дуже дорого. Замість відбудови населеного пункту нібито просять про реставрацію одного із місцевих пам’ятників. Швидко, дешево, популярно. Звичайних благ цивілізованого світу можна ще почекати", — повідомили в Луганській ОВА.

Також в ОВА повідомили, що у Тошківці та у Гірській громаді люди вже 10 місяців живуть у зруйнованих будинках без водо-, газопостачання та електрики.

Що ще відомо про відновлення Луганщини після деокупації

  • Луганській області вдалось накопичити близько двох мільярдів гривень, які планують використати для відновлення регіону після деокупації.
  • За даними голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, на відновлення Луганщини після війни потрібно близько 10 років. Збитки, які нанесла РФ під час повномасштабного вторгнення, неможливо зараз порахувати, тому що немає можливості оцінити кількість пошкоджень.
  • Три країни, а саме Чехія, Швеція та Фінляндія, будуть відновлювати містечка Луганської області після звільнення територій області. Хорватія буде допомагати розмінувати територію регіону, а саме на допомогу приїдуть фахівці з розмінування разом із технікою країни.

Про ситуацію на Луганщині

Українські військові звільнили у 2022 році всього 12 населених пунктів Луганщини. 9 жовтня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив назви звільнених від росіян семи населених пунктів Луганщини, а саме Новолюбівки, Невського, Греківки, Новоєгорівки, Надії, Андріївки та Стельмахівки. Згодом стало відомо про звільнення Макіївки, Білогорівки Кармазинівка та М’ясожарівка. Україна контролює близько п'яти відсотків території Луганщини.

Читайте також

"Мотивації вистачає — дайте зброю". Інтерв’ю Сергія Гайдая про рік повномасштабної війни на Луганщині

"Вивішуйте білий прапор". Очільниця Старобільська про спротив містян, допити автоматників та виїзд з окупації

Жіночий опір "військовій еліті у дірявих дутіках". Як голова сільської громади голіруч зупиняла російські танки

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок