У Путіна незабаром може виникнути дефіцит новобранців — ISW

У Путіна незабаром може виникнути дефіцит новобранців — ISW

Російські військові, мобілізація
Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. AP

Президент РФ Володимир Путін найближчими роками може зіткнутися з дефіцитом мобілізаційного ресурсу та необхідністю розширювати кількість "строковиків". Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни.

"Путін може опинитися перед іншою дилемою після чергової чи двох хвиль призову в запас, оскільки кількість резервістів, які підходять для бойових дій на передовій, обмежена", – йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що російська система щороку призиває приблизно 260 тис. нових солдатів.

За словами аналітиків, Путіну, можливо, доведеться подумати про збільшення кількості солдатів термінової служби, щоб у майбутньому отримати збільшення мобілізаційного ресурсу.

"Але демографія не сприяє такому підходу. Щороку в Росії приблизно 800 тисячам молодих чоловіків виповнюється 18 років. Розширення строкової служби набагато більше ніж 260 тис. тих, хто вже змушений служити в армії, ризикує не тільки взяти непридатних до молодих людей з фізичними станами, непридатними для війни", — йдеться у звіті.

Крім того, аналітики зазначають, що збільшення штату "строковиків" призведе до "вимивання" молодих чоловіків з російської економіки, яку Путін одночасно намагається спрямувати на потреби війни.

"Привид безмежної російської робочої сили — це міф. Путін уже був змушений зробити складний і неоптимальний вибір, щоб компенсувати жахливі втрати, які його війна завдала російській армії, і він зіткнеться з таким же важким вибором у 2023 році, якщо наполягатиме використанні військової сили, щоб нав’язати свою волю Україні і Заходу", — вважають в ISW.

Аналітики припускають, що Росія може мобілізувати до війська більше робочої сили, і Путін, ймовірно, зробить це, а не здасться.

"Але ціна заходів, які йому, ймовірно, доведеться вжити на цьому етапі, для Путіна та Росії почне швидко зростати", — йдеться у звіті.

Читайте також

Покарання РФ за викрадення дітей, допомога Саудівської Аравії, рік від знищення "Мрії". 369 день війни. Онлайн

На початок