Зеленський затвердив санкції проти росіян, причетних до викрадення українських дітей

Зеленський затвердив санкції проти росіян, причетних до викрадення українських дітей

Зеленський затвердив санкції проти росіян, причетних до викрадення українських дітей
Президент України Володимир Зеленський, 24 лютого 2023 року. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський увів у дію санкції Ради національної безпеки і оборони щодо громадян Росії, причетних до викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій.

Про це гарант заявив під час відеозвернення 26 лютого.

"Сьогодні є нові рішення нашої держави щодо санкцій проти тих, хто причетний або допомагає Росії вести війну і знищувати життя та людей. Підписав три укази для реалізації рішень РНБО. Проти тих росіян, які причетні до викрадення українських дітей", — зазначив він.

Також глава держави затвердив санкції проти представників спорту та осіб, причетних до діяльності російських найманців.

"Проти тих представників російської сфери спорту, які намагаються поставити спорт на службу агресії. І проти тих, хто допомагає тримати структури найманців у Росії для війни проти України й усіх вільних людей", — підкреслив Зеленський.

Президент пообіцяв, що тиск України та світу на державу-терориста продовжиться. 

Окрім того, Володимир Зеленський розповів, що зустрівся з представниками українського телебачення та українського телевізійного марафону "Єдині новини".

"Дуже змістовна онлайн-зустріч. Привід для зустрічі — річниця марафону, вдячність усім, хто працює в ньому. Але зміст був значно ширшим. Ми говорили про посилення інформаційної роботи нашої держави й суспільства. Особливо це стосується тих частин світу, де наша дипломатія довгими десятиліттями з різних причин не була представлена", — зауважив політик.

Він наголосив, що Україна має бути максимально потужною інформаційно й дипломатично.

"Щоб позиція України була абсолютно зрозумілою в усіх частинах світу. Це важливо в нашій роботі із забезпечення деокупації території, наших активних дій, які ми плануємо", — сказав гарант.

Президент нагадав, що 26 лютого відзначається День спротиву окупації Криму та Севастополя, подякувавши всім, хто продовжує боротьбу з Росією на тимчасово захоплених нею територіях.

"І саме сьогодні така розмова особливо важлива. Розмова про те, щоб інформаційно та всіма іншими шляхами постійно забезпечувати розуміння, що Україна нікого не покине, нікого не залишить ворогу. Всіх своїх і все своє ми повернемо з російської неволі", — наголосив він.

Глава держави зазначив, що окупація України розпочалася саме із захоплення Криму та має завершитись із його звільненням.

"Логічно, що звільненням Криму ми поставимо історичну крапку в будь-яких намаганнях Росії ламати життя українцям та всім народам Європи, Азії, на підкорення яких Кремль колись претендував. Міжнародне право переможе саме тут, на землях України: на Донбасі, у Приазов’ї, на Херсонщині й у Криму", — підсумував Володимир Зеленський.

Читайте також

США ніколи не визнають анексію Криму — Держдеп

Росія окупувала 1877 населених пунктів України — Зеленський

Спроби наступу РФ, день спротиву окупації Криму. 368 день війни. Онлайн

На початок