"Люди чекають моменту, коли вийти": білоруська опозиція вважає, що РФ не втягне Білорусь у війну

"Люди чекають моменту, коли вийти": білоруська опозиція вважає, що РФ не втягне Білорусь у війну

"Люди чекають моменту, коли вийти": білоруська опозиція вважає, що РФ не втягне Білорусь у війну
. Ілюстаривне фото: Associated Press

Росія протягом останніх століть намагається встановити повний контроль над Білоруссю, однак народ країни завжди опирався російській окупації. Відтак президент РФ Володимир Путін навряд зможе втягнути білоруську армію у війну проти України.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявила Анна Красуліна, речниця білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

"Російська імперія займається цим з кінця 18 століття. Але досі їм цього не вдалося. Тому що кожне нове покоління білорусів підіймало національно-визвольне повстання проти Росії. І попри те, що сили були нерівні, все одно через 25-30 років знову починалася визвольна війна проти рашистів", — зазначила вона.

Відтак РФ неспроможна окупувати білоруську територію, переконана Красуліна.

"Знищити білорусів не вдасться. А тим паче зараз, в тих умовах, коли ми всі разом — і Україна у великій коаліції тих, хто допомагає, і ми у тому числі, послаблюємо Росію. І я впевнена, що досить швидко ми досягнемо її виснаження, ослаблення, і жодних сил у Росії на це не вистачить", — наголосила опозиціонерка.

За її словами, білоруські військові не хочуть вбивати українців та вмирати за інтереси диктаторів Путіна та Лукашенка. Водночас вона вважає, що Лукашенко був би не проти застосувати армію Білорусі у війні проти України.

"Однак білоруси, білоруський народ мають власну думку з цього приводу. І білоруський народ не хоче воювати проти українців. Це найголовніше. Саме тому вони удвох, Путін у тому числі, не вводять білоруські війська. Тому що це — дуже великий ризик, як себе поведуть білоруські війська. Вони не можуть цього передбачити. І в тій ситуації, яка зараз складається, білоруси можуть повернути зброю проти свого диктатора або перейти на бік України, або щонайменше скласти зброю", — пояснила Анна Красуліна.

На думку речниці Світлани Тихановської, такі дії могли б стати прикладом для російських військ.

"Білоруські війська, непідготовлені та без досвіду бойових дій, не принесуть великих бенефітів обом диктаторам у військовій справі, але великі ризики — це точно. Тому вони не вводять білоруські війська. При, тому що Лукашенко дуже допомагає Путіну обслуговувати його інтереси. Він його виправдовує в різних ситуаціях. І що стосується алмазів зімбабвійських та російських, і що стосується ПВК "Вагнер", перевалочна база якої завжди була у Білорусі, і що стосується продажу зброї тощо", — наголосила вона.

Окрім того, Путін та Лукашенко об’єднали зусилля задля подолання санкцій, нагадала Красуліна.

Водночас опозиціонерка переконана, що у майбутньому білоруський народ повалить режим Лукашенка.

"Нагадаю, 27-28 лютого (2022 року — ред.) 1100 білорусів були схоплені за антивоєнні мітинги. А понад 100 тисяч по всій країні вийшли на антивоєнні мітинги проти Росії, диктатора Лукашенка. Так, "партизанка" — це наш метод, і він продовжує працювати. Люди чекають моменту, коли вийти. І вони вийдуть", — підсумувала Анна Красуліна.

Читайте також

Білорусь стягує військову техніку на кордон з Литвою — Беларускі Гаюн

Росія планує поглинути Білорусь до 2030 року — ЗМІ

На початок