Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні

Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні

Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні
Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

І друга медаль сезону для України на Кубку IBU!

Перші біатлонні старти після чемпіонату світу розпочалися у канадському Кенморі. Саме ця локація приймає два останні етапи Кубка IBU у сезоні 2022/23. Старти у Кенморі мали розпочатися у четвер, 23 лютого, однак через несприятливі погодні умови (холод) їх переносили. Зрештою, перші гонки відбуваються у суботу, 25 лютого.

Україна на останні два етапи Кубка IBU поїхала мінімальним складом: по три біатлоністи та біатлоністки. Багато інших європейських країн обрали таку ж стратегію. Тому на старт жіночого спринту на етапі Кубка IBU були заявлені лише 47 біатлоністок.

Але при цьому у кожної зі збірних в Канаду поїхали найсильніші біатлоністки команд "Б". Так, наприклад, за швецію бігли лідерка загального заліку Кубка IBU Тільда Йоганссон та Йоганна Скотгейм, оптимальний склад на Кубок IBU був у Норвегії, Франції та Німеччини.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор Кубка IBU в Україні. Дивіться наживо усі гонки тут.

У складі України бігли сестри Дмитренко та Надія Бєлкіна. У Бєлкіної не склалося з точністю стрільби - п'ять промахів з десяти пострілів, чотири з них на стійці. Відтак, вона фінішувала наприкінці четвертого десятку з відставанням у понад три хвилини від переможниці.

Натомість сестри Дмитренко - Христина Дмитренко та Валерія Дмитренко - змогли закрити усі мішені в гонці. Загалом без промахів обійшлися чотири біатлоністки, дві з них - українки.

Христина Дмитренко до чистої стрільби змогла додати також непоганий хід по дистанції. Вона була найшвидшою з українок, програла трохи більше хвилини на дистанції італійці Мікелі Каррарі (найшвидша загалом). І це допомогло Христині фінішувати на подіумі!

23-річна Христина Дмитренко закінчила гонку на третьому місці: після другої стрільби вона вийшла лідеркою, але не змогла втримати перевагу над швидшими за нею норвежкою Марен Кіркейде та француженкою Паулою Боте, які фінішували першою-другою. Однак вона втрималася на подіумі та завоювала "бронзу".

Цей подіум для Христини - перший у дорослій кар'єрі. Її попередній найкращий результат на дорослому Кубку IBU в особистих стартах - 28-е місце у спринті в Обертілліаху у цьому сезоні.

Читайте більше: Дмитро Підручний здобув "бронзу" у першій гонці після повернення: результат спринту на Кубку IBU

Валерія Дмитренко, попри чисту стрільбу, закінчила гонку на 31-му місці - у неї 2 хвилини 43 секунди відставання на фініші. Вона стала третьою найповільнішою біатлоністкою у цій гонці.

 • Кубок IBU, Кенмор: жіночий спринт
 1. Марен Кіркейде (Норвегія, 0+1) 22:15.3
 2. Паула Боте (Франція, 0+1) +12.2
 3. Христина Дмитренко (Україна, 0+0) +30.6
 4. Дженні Енод (Норвегія, 0+1) +55.5
 5. Крістіна Обертгалер (Австрія, 0+1) +1:01.7
 6. Марте Кракстад Йогансен (Норвегія, 1+0) +1:02.2

...

 • 31. Валерія Дмитренко (0+0) +2:43.5
 • 38. Надія Бєлкіна (1+4) +3:01.5

Хто така Христина Дмитренко

 • 23-річна українська біатлоністка з Чернігова, чемпіонка Юнацької Олімпіади-2016 у переслідуванні.
 • Змагається на рівні Кубка IBU з сезону 2020/21 (дві гонки також провела у сезоні 2016/17), до цього результат жодного разу не потрапляла у топ-25.
На початок