У 2022 році в Україні зареєстрували 2194 кіберінциденти — Держспецзв’язку

У 2022 році в Україні зареєстрували 2194 кіберінциденти — Держспецзв’язку

Ексклюзивно
У 2022 році в Україні зареєстрували 2194 кіберінциденти — Держспецзв’язку
. Хакер. Ілюстративне фото: Pixabay

Протягом 2022 року фахівці Держспецзв’язку зареєстрували в Україні понад 2 тисячі кіберінцидентів та ще більшу кількість кібератак.

Про це у коментарі Суспільному повідомив Віктор Джура, заступник голови державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації.

"Кібератаки стаються, тому що у нас йде повноцінна кібервійна. Перша у світі кібервійна. Почалась вона 9 років тому, фактично зразу після анексії Криму та окупації східної частини Донбасу. Зараз триває активна фаза. Фактично з 14 січня 2022 року ми зазнаємо постійних кібератак і достатньо ефективно протидіємо", — розповів посадовець.

За його словами, запобігти кібератакам можна завдяки комплексу заходів.

"Це і спеціальні комплекси кіберзахисту, це взаємодія між основними суб'єктами забезпечення кібербезпеки, це своєчасне реагування на кіберінциденти і дотримання правил кібергігієни і тих рекомендацій, які надаються експертами з кібербезпеки", — пояснив чиновник.

Джура додав, що у 2022 році в Україні зареєстрували понад 2 тисячі кіберінцидентів.

"Можу сказати, що урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події минулого року зареєструвала 2194 кіберінциденти, загалом кібератак ще більше. Цього року продовжується така сама тенденція. Кіберінциденти — це вже зафіксовані факти надзвичайних подій в кіберпросторі, які вручну опрацьовані фахівцями команди CERT-UA. Загалом в автоматичному режимі, ми нараховуємо близько 7000 кіберінцидентів", — зазначив він.

Зокрема, йдеться про кіберінциденти, які стаються в мережах органів державної влади, фінансових установах, логістичних компаніях, критичній інфраструктурі, енергетичному секторі, телерадіокомунікаційних компаніях, медіа та інших галузях, пояснив Віктор Джура. При цьому союзники України надають їй допомогу для протидії атакам.

"Україна безумовно потребує міжнародної підтримки і ми її отримуємо фактично з першого дня ескалації в кіберагресії. Нам допомагають уряди наших дружніх країн, нам допомагають глобальні ІТ компанії і це комплексна допомога. і програмне забезпечення, і апаратне забезпечення, хмарні середовища, дані розвідки кіберзагроз, консалтинг і так далі", — підсумував посадовець.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок