"Ізоляція Росії": дипломат прокоментував голосування в Генасамблеї ООН

"Ізоляція Росії": дипломат прокоментував голосування в Генасамблеї ООН

Ексклюзивно
"Ізоляція Росії": дипломат прокоментував голосування в Генасамблеї ООН
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш виступає на спеціальній сесії Генасамблеї 22 лютого 2023 року. Фото: Associated Press

Українські дипломати завдяки своїй активній роботі в Організації Об’єднаних Націй змогли домогтися широкої підтримки резолюції, що засуджує вторгнення Росії в Україну, фактично досягнувши міжнародної ізоляції РФ.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив Олександр Щерба, дипломат, посол з особливих доручень МЗС України у 2021-2022 роках, надзвичайний і повноважний посол в Австрії у 2014-2021 роках.

"Те, що тільки 7 країн, включно з Росією, проголосували проти — це ізоляція. Країни БРІКС утримались, дехто в Африці утримався. Але все одно — цифри абсолютно вражають. Текст правильний, який закликає до виведення російських окупаційних військ. І це той текст, на який ми можемо посилатися в будь-якій міжнародній організації світу. Це текст, який ми можемо просто в нахабне обличчя Росії показувати, ось, що світ думає про вашу окупацію", — зазначив він.

На думку Щерби, цьому посприяло одразу кілька факторів.

"По-перше, межа між добром і злом ніколи не була в новітній історії такою чіткою та ясною. Настільки очевидно, що колишня метрополія тягне колишню колонію назад, як крокодил хапає свою жертву і тягне на дно. Отак вони нас намагаються затягнути. В Європі це викликало історичні спогади про події 80-річної давнини. Кожна країна себе впізнає в нас. В такій ситуації голосують за окупацію тільки відверті фріки. Навіть Зімбабве утрималось. А Малі, яка по суті перебуває під окупацією ПВК "Вагнер" — куди їм діватись", — зауважив дипломат.

За його словами, після завершення війни слід переосмислити роботу дипломатичних організацій.

"Після перемоги України потрібно серйозно задуматися над тим, чи потрібна нам взагалі така багатостороння дипломатія, яка не виконує дві найважливіші функції. По-перше, запобігати таким окупаціям. По-друге, вирішувати такі, абсолютно криваві проблеми, як така біда, яка впала на Україну. ООН, ОБСЄ чудові організації, але треба дуже докорінно подумати над тим, як вони функціонують, і що треба змінити", — зауважив експосол.

Він додав, що Кремль намагається схилити Україну до визнання анексії українських територій, що є абсолютно неприйнятним.

"Нам не треба казати про готовність чи не готовність (до переговорів — ред.) росіян. Нам треба казати про одного конкретного росіянина — Путіна. З моєї точки зору, це божевільна людина. Він живе в абсолютно своїй реальності, як людина з психічною хворобою", — сказав Олександр Щерба.

На думку дипломата, наблизити мир в Україні можуть перемога України на полі бою та смерть російського президента.

"Путін і війна абсолютно пов’язані між собою. Коли не буде Путіна, не буде війни", — підсумував він.

Читайте також

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з українською "формулою миру"

Радбез ООН зібрався на засідання в роковини вторгнення РФ в Україну: головні заяви

На початок