Споживання електрики знизилось, дефіциту потужності немає — Укренерго

Споживання електрики знизилось, дефіциту потужності немає — Укренерго

Споживання електрики знизилось, дефіциту потужності немає — Укренерго
Фото: Рexels

​​В Україні відсутній дефіцит потужності в енергосистемі, однак в Одесі, а також у Нікополі та Марганці на Дніпропетровщині застосовуються відключення електроенергії.

Про це повідомляє пресслужба компанії "Укренерго".

"Споживання дещо знижене, в межах характерного для вихідного дня зими. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній 2 тижні поспіль і наразі не прогнозується", — йдеться у повідомленні.

При цьому в енергосистемі працюють усі види електростанцій, а імпорт електроенергії здійснюється у незначних обсягах, зазначили в компанії.

Водночас через пошкодження мереж операторів системи розподілу, спричинені російськими обстрілами, є знеструмлення у прифронтових містах Нікополь та Марганець Дніпропетровської області.

"Там, де дозволяє безпекова ситуація, проводяться ремонтні роботи. Також можливі відключення через пошкодження мереж у зв'язку з погіршенням погодних умов", — зауважили в "Укренерго".

З огляду на ситуацію в енергосистемі ліміти споживання до областей не доводились через відсутність дефіциту потужності. Однак при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень.

Окрім того, в Одесі все ще діють мережеві обмеження, викликані значним пошкодженням енергетичної інфраструктури. Тому для уникнення перевантаження обладнання, яке залишилося в роботі, застосовуються графіки погодинних відключень.

"На Одещині ремонтні бригади "Укренерго" посилено працюють над усуненням мережевих обмежень, викликаних значними пошкодженнями основного обладнання підстанцій, які неодноразово були атаковані ракетами та дронами росіян", — додали в компанії.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок