Без Путейка та Василини: у Черкасах демонтували пам'ятні знаки радянської доби

Без Путейка та Василини: у Черкасах демонтували пам'ятні знаки радянської доби

Без Путейка та Василини: у Черкасах демонтували пам'ятні знаки радянської доби
Фото КП "Челуаш"

У Черкасах демонтували пам'ятні знаки радянської доби. Зокрема, пам’ятний знак Петру Василині та інформаційну табличку "Алея Путейка", розповіли в КП "Челуаш".

Демонтували інформаційну табличку "Алея Путейка", що була розташована по вулиці Сумгаїтська біля алеї Павла Собка, колишня Генерала Путейка.

Алею Путейка в Черкасах назвали на честь героя Радянського Союзу Михайла Путейка – генерала дивізії, яка визволяла місто 1943-го року. Нині місце відпочинку має ім'я Павла Собка – волонтера, українського бійця, який загинув у квітні 2022 у боях за Попасну. Петицію щодо перейменування підтримали депутати на сесії 18 серпня.

Пам’ятний знак Петру Василині був розташований на розі вулиць Михайла Грушевського та Симона Петлюри — колишньої Василини. Рішення про його демонтаж ухвалили через комуністичне минуле цієї постаті.

Петро Василина — черкащанин, комуністичний партійний діяч, розповів доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталій Масненко.

"Петро Кирилович Василина – уродженець села Леськи, що недалеко від Черкас. Це – партійний, комуністичний діяч. Він починав у період 1917 – 1920 років як революціонер. Але революціонер із більшовицької позиції. На початку 20-х років брав участь у загонах, які боролися проти українських повстанців. Пізніше він був першим секретарем райкому", – розповів історик.

Демонтаж Путейка та Василини у Черкасах
Фото КП "Челуаш"
Симона Петлюри замість Василини: в Черкасах хочуть перейменувати вулицю

Роботи із демонтажу пам’ятних знаків проводять відповідно до рішення Черкаської міської ради, зауважили в КП "Челуаш".

В КП додали, що найближчими днями демонтують пам’ятний знак "Загиблим працівникам правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків" (вул. Надпільна Соборний парк) та пам’ятний знак "Перемозі у Великій Вітчизняній війні" в сквері ім. Сержанта Смірнова (у формі радянської зірки).

Що відомо

  • Вперше масштабне перейменування в Черкасах відбулося 2016 року після прийняття Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови та голови обласної державної адміністрації.
  • У Черкасах демонтують деякі меморіальні дошки та пам'ятні знаки, натомість — встановлять нові. Відповідне рішення ухвалили під час засідання топонімічної комісії.
  1. Виконавчий комітет доручив КП "Челуаш" провести демонтаж таких об’єктів:
  2. пам’ятний знак Петру Василині на розі вулиць Михайла Грушевського та Симона Петлюри (Василини);
  3. пам’ятний знак "Загиблим працівникам правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків" (вул. Надпільна "Соборний парк");
  4. інформаційну табличку "Алея Путейка" (вул. Сумгаїтська);
  5. пам’ятний знак "Перемозі у Великій Вітчизняній війні" в сквері ім.Сержанта Смірнова – у формі радянської зірки.
  • Також на вул.Сумгаїтській встановлять інформаційну табличку "Алея Павла Собка" – замість "Алея Путейка".
  • Серед іншого, знесуть пам’ятник Максиму Горькому і меморіальну дошку на честь 50-річчя Жовтня, пояснили у пресслужбі.
  • Окрім цього, топонімічна комісія ухвалила рішення про встановлення меморіальної дошки Валентину Костянтиновичу Талаху. Таку пропозицію вніс колектив Черкаського драмтеатру. Дошку розмістять на фасаді будинку по бульвару Шевченка, 224 (поблизу скверу "Юність").

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок