"Кожна хвиля російського наступу — менш підготовлені люди": експерт розповів про проблеми Росії на фронті

"Кожна хвиля російського наступу — менш підготовлені люди": експерт розповів про проблеми Росії на фронті

Ексклюзивно
"Кожна хвиля російського наступу — менш підготовлені люди": експерт розповів про проблеми Росії на фронті
. Росіяни у військкоматі в Ростовській області, 26 вересня 2022 року, фото: AP

Росія веде активний наступ на сході України, однак, попри великий мобілізаційний резерв, під час кожної нової хвилі наступу відправляє на фронт все менш підготовлених людей.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI"

"Наступальні дії противника не починались, вони продовжуються. Ширина смуги наступу, де противник намагається прорвати нашу оборону, розширюється. Якщо місяць тому ми могли говорити про більшу активність на Бахмутському напрямку, про певну активність Авдіївка-Донецьк, згодом з'явився Шахтарськ. То зараз ми можемо говорити про лінію фронту, починаючи від Куп’янська, Кремінна-Сватове, де ворог перейшов у контрнаступ, Лиман, Бахмут, Авдіївка, Донецьк, Шахтарськ. Горить не тільки вся Луганщина, Донеччина, але й Харківщина у тому числі", — пояснив він.

За його словами, це свідчить про те, що росіяни у такий спосіб намагаються перейти з оборони в наступальну операцію, здійснити її поступовим нарощуванням зусиль, втягуючи в цей наступ резерви.

"Мінус, що таке поступове збільшення активності, до певної міри притупляє нашу увагу, ми весь час чекаємо масштабний наступ, як рік назад. Він наче не починається, а насправді він вже триває. І мінус на плюс — за рахунок стійкості нашої оборони ті резерви ворога, які призначені для розвитку успіху після прориву нашої оборони, спалюються поступово в тих важких складних боях на підступах до наших міст-фортець", — зазначив Павло Лакійчук.

При цьому російські мобілізаційні резерви залишаються дуже великими.

"Вони можуть їх (мобілізованих військових — ред.) кидати ще досить довго. Але кожна хвиля російського наступу — це все менш підготовлені люди", — підсумував експерт.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок