У Чернівцях суд не скасував підозру ексзаступнику начальника ОВА Мунтяну у справі про розкрадання гуманітарки

У Чернівцях суд не скасував підозру ексзаступнику начальника ОВА Мунтяну у справі про розкрадання гуманітарки

У Чернівцях суд не скасував підозру ексзаступнику начальника ОВА Мунтяну у справі про розкрадання гуманітарки
Facebook\ Артур Мунтян

У Чернівцях Шевченківський районний суд не задовільнив скаргу щодо повідомлення про підозру у справі ексзаступника начальника ОВА Артура Мунтяна. Посадовець зі своїми адвокатами просив визнати підозру в розкраданні гуманітарної допомоги, а саме швидких з Італії, недійсною.

Таке рішення ухвалив суд під час засідання 24 лютого.

Адвокат Мунтяна Іван Мар'ян говорить, що підозра його підзахисному за статею 191 Кримінального кодексу України щодо розтрати майна зі зловживанням службовим становищем є необґрунтованою.

За його словами, щоб оголосити таку підозру машини мали бути у віданні Мунтяна або ввірені йому.

"У матеріалах кримінального провадження немає жодних доказів щодо передачі Мунтяну майна. Сторона захисту не погоджується з рішенням та буде подавати апеляцію", — каже адвокат.

Також сторона захисту каже, що експосадовець не підписував акти прийому-передачі машин швидкої.

Сам Мунтян називає оголошення підозри та справу щодо себе "переслідуванням".

Прокурорка Наталія Малик говорить, що підозру за статею розтрати оголошували, бо в листі від уряду Італії експосадовець вказаний отримувачем частини швидких.

"Мунтян діяв не як фізична особа, а саме як представник обласної військової адміністрації. При передачі швидких він представляв саме ОВА, яка є уповноваженою щодо гуманітарної допомоги", — каже прокурорка.

Також, за версією обвинувачення, на Мунтяна в митних деклараціях записані дві швидкі.

За даними слідства, Мунтян разом з іншими посадовцями ОВА та головою благодійного фонду розтратили частину автомобілів швидкої, які передали як гуманітарну допомогу. За інформацією СБУ, машини з Італії використовували для надання приватних послуг. Торік у травні експосадовцю повідомили про підозру.

Наразі слідство триває. Наступне засідання суду відбудеться 27 лютого.

Читайте також

"Мене втягнули у цю справу". Що відомо про підозру посадовцю Чернівецької ОВА Мунтяну щодо розкрадання гуманітарки

Що відомо

  • За даними слідства, Мунтян разом з іншими посадовцями ОВА та головою благодійного фонду завдали державі збитків на понад 900 тисяч гривень.
  • Санкція статті за розкрадання гумдопомоги передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі.
  • Раніше начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук прокоментував оголошення підозри його заступнику. Він назвав підозру недоведеною та спекулятивною. Також заявив про тиск з боку правоохоронців на ОВА.
  • У травні правоохоронці затримали гендиректора обласної лікарні Сергія Бродовського, який ймовірно причетний до розкрадання цих автомобілів швидкої. Він вийшов під заставу у 200 тисяч гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок