"Чистимо спорядження звечора, щоб бути готовими на ранок": рятувальники Дніпропетровщини про роботу під час війни

"Чистимо спорядження звечора, щоб бути готовими на ранок": рятувальники Дніпропетровщини про роботу під час війни

"Чистимо спорядження звечора, щоб бути готовими на ранок": рятувальники Дніпропетровщини про роботу під час війни
Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

Майорка служби цивільного захисту та речниця ДСНС Дніпропетровщини Євгенія Дудка отримала поранення 10 квітня 2022 року. Вона прибула в аеропорт, куди влучила російська ракета, аби зробити звіт про роботу колег.

Суспільному жінка розповіла: коли росіяни повторно завдали ракетного удару — не встигли вийти з приміщення.

"Нас було в ангарі шестеро, дивом всі ми залишилися живими, найтяжча була я. Але переживала більше за хлопців… Нестерпний біль був, тому що на перших вже таких хвилинах я не розуміла, що відбулося. Найоголовніше, що я попробувала – руки-ноги є, я ними рухаю, все добре. Я навіть не підозрювала, що можуть бути такі сильні поранення, уламок увійшов під бронежилет мені в живіт", — згадує рятувальниця.

Євгенії зробили одинадцять операцій. Десять місяців вона лікувалась у Німеччині, але наразі повернулась в Україну. Мріє стати на ноги, аби повернутися на службу, до колег, яких вважає своєю родиною.

Молодший сержант служби цивільного захисту Валентин 10 квітня теж був на місці ракетної атаки РФ. Каже: це був найтяжчий виїзд минулого року, хвилювався за поранених колег.

"Полум'я, уламки, я вже майже виходив з того приміщення. Просто вибух чув, впав на землю, скло посипалося і все. Потім вибігли, а вже після того почали кричати, що є постраждалі", — говорить він.

Коли російська ракеЧерез війну до бойової форми рятувальників вагою понад двадцять п'ять кілограмів додався ще і бронежилет. Складності додають і постійні повітряні тривоги.та влучила в житловий будинок на "Перемозі" у Дніпрі, заступник начальника загону з реагувань на надзвичайні ситуації Олександр був на місці, ліквідовував наслідки.

"Важко дивитися на трагедію людей, на цей людський біль. У когось в цих під'їздах проживали рідні, близькі люди. Там було багато волонтерів, багато добровольців, котрі допомагали і нам, і "швидким", і поліції, і комунальним службам: розчищали за допомогою всього, що попадеться під руку, під'їзні шляхи для пожежно-рятувальної техніки, для підходу рятувальників", — розповів Олександр.

Через війну до бойової форми рятувальників вагою понад двадцять п'ять кілограмів додався ще і бронежилет. Складності додають і постійні повітряні тривоги. Та, за словами Олександра, для них нічого не змінилося, бо їхня робота була небезпечною і до війни.

Незмінні також і прикмети рятувальників. Наприклад, що спорядження треба обов'язково чистити саме після зміни, яким би втомленим ти не був.

"Щоб бути готовим на ранок. Погана прикмета — чистити чоботи, заступаючи на зміну", — каже рятувальник Валентин.

Читайте також

Як рятувальники діставали людей зі зруйнованого ракетою РФ будинку в Дніпрі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок