До бойкоту російських музеїв приєдналось обʼєднання ICOM Австрія

До бойкоту російських музеїв приєдналось обʼєднання ICOM Австрія

До бойкоту російських музеїв приєдналось обʼєднання ICOM Австрія
Російський військовий виносить награбоване з музею в Маріуполі. Маріуполь квітень 2022 року, фото: Петро Андрющенко

Австрійський ICOMICOM або Міжнародна рада музеїв – це міжнародне об’єднання музеїв та професійних музейних працівників, які займаються збереженням, охороною та популяризацією світової природничої і культурної спадщини, матеріальної і нематеріальної., вслід за обʼєднанням із Німеччини та Польщі, не співпрацюватиме з росіянами та протестує проти пограбування військовими українських музеїв. Таку заяву оприлюднила пресслужба організації 22 лютого.

"ICOM Австрії наразі не співпрацюватиме з ICOM Росії, оскільки комітет не може або не хоче дотримуватися Кодексу етики ICOM у нинішній ситуації", – йдеться у повідомленні.

Але, попри це, правління організації "висловлює солідарність з усіма демократичними та ліберальними установами, музеями та окремими особами в Росії, які чинять опір війні".

"Як міжнародна організація та частина мережі ICOM, ми повинні разом підняти свій голос у цій ситуації, щоб ще раз найрішучішим чином засудити російську загарбницьку війну проти України"

ICOM Австрії також виразив протест щодо пограбування Росією українських музеїв та засудив російських музейників, які підтримують це.

“Попри небезпеку для власного життя, вони [українці] докладають максимальних зусиль для убезпечення музейних колекцій. З цим контрастують систематичні пограбування українських музеїв російськими військами, які, за наявною на цей час інформацією, підтримуються російськими музейними працівниками", – зазначають у повідомленні.

Вкрали більше, ніж було озвучено. Велике інтерв’ю з директоркою Херсонського музею Аліною Доценко

У заяві згадали пограбування росіянами Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у листопаді 2022 року. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Пізніше частину з вкраденого вдалось ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

До бойкоту російських музеїв приєдналось обʼєднання ICOM Австрія
Викрадені картини з Херсонського музею. Викрадені російськими окупантами картини з художнього музею у Херсоні. Фото: Херсонський художній музей

"Росія цілеспрямовано атакує музеї, культурні установи, об'єкти культурної спадщини та пам’ятні місця, щоб знищити українську культуру та ідентичність"

"Це кричуще суперечить Гаазькій конвенції 1954 року (та протоколам до неї) про захист культурної спадщини під час збройних конфліктів, якої Росія взяла на себе зобов'язання дотримуватися", – зазначають австрійські музейники.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що агенство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

А у січні 2023 року експерти видання The New York Times зазначили, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок