У Хмельницькому стартував продаж поштової марки "ПТН-ПНХ"

У Хмельницькому стартував продаж поштової марки "ПТН-ПНХ"

У Хмельницькому стартував продаж поштової марки "ПТН-ПНХ"
Фото: Суспільне Хмельницький

Спецпогашення поштової марки з назвою "ПТН-ПНХ" відбулося сьогодні, 24 лютого 2023 року, в Хмельницькому. За словами директора Хмельницької філії "Укрпошти" Миколи Громова, це 13 марка воєнної серії, яку вирішили презентувати саме в річницю великої війни та великого спротиву українців російській агресії.

На тринадцятій за ліком марці "Укрпошти" воєнної серії зображено хлопчика-дзюдоїста, який кладе на туше Путіна. Їхній поєдинок — на тлі розваленої стіни Бородянки на Київщині.

На фото поштова марка "ПТН-ПНХ".
На фото поштова марка "ПТН-ПНХ". Фото: Суспільне Хмельницький

Цей малюнок — графіті англійського художника Бенксі, каже науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін: "Його біографія не поширюється, є декілька варіантів, хто насправді ця людина, я єдине знаю, що він народився в 1974 році, по всьому світу роз'їжджає, і робить отакі, досить гарні малюнки. І те, що він приїхав фактично в перші дні війни й відвідав і Гостомель, і Ірпінь, Бучу, всі наші такі міста, де дійсно були ті ракетні атаки й агресія, за це йому велика шана".

Сергій Єсюнін каже: придбав сьогодні чергову марку й конверт першого дня для спецпогашення — усе для колекції музею.

"В нашій колекції всі марки. Навіть вдалося зробити спецпогашення, які відбуваються в один день, і тому це колекційна цінність, а для музею це теж неперевершено", — сказав Єсюнін.

Спецпогашення поштової марки "ПТН-ПНХ". 24 лютого 2023 року.
Спецпогашення поштової марки "ПТН-ПНХ". 24 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Хмельницький

Працівниця першого філателістичного кіоску Алла Бацюра розповідає, що всі марки воєнної серії продали, а марка "ПТН-ПНХ" користуватиметься не меншим попитом.

"Вона буде дуже популярна, тому що вона ще не вийшла, а тиждень клієнти й філателісти ходили та запитували, всі хочуть зробити спецпогашення. Вона і для нас буде значуща, бо ми всі надіємось, що таки покладемо його на лопатки й буде перемога за нами", — сказала Алла Бацюра.

З її слів, уже на локації для спецпогашення марки жваво купують. Наклад — 250 тисяч аркушів по шість марок у кожному, або ж півтора мільйона марок.

"Тираж менший, ніж інші, але надіємося, що буде достатньо для всіх. Всі хочуть перемоги, марки розходяться на ура. Всі попередні марки продали, за деякі ще запитують. Особливо за "Руський корабель, іди…" — перша марка. Ще багато запитують за "Херсон", його також вже немає в продажі", — сказала Алла.

Крім марки, "Укрпошта" випустила листівку, конверт першого дня й худі.
Крім марки, "Укрпошта" випустила листівку, конверт першого дня й худі. Фото: Суспільне Хмельницький

Коштує блок марок 180 гривень, розповідає директор Хмельницької філії "Укрпошти" Микола Громов: "Ця марка є благодійною, тому що ми платимо за номінал Ф пересилання рекомендованого листа в Україні і сім гривень. Крім марки, в нас випущені листівка, конверт першого дня й худі".

Читайте також

  • "В ніч на 24 лютого у нас коїлись дивні речі": спогади жителів міста, яке першим на Хмельниччині обстріляла РФ
  • Фотовиставка світлин "Сила тилу" відкрилася у середмісті Хмельницького

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок