У Кабміні пояснили, як продаватимуть конфісковане майно росіян

У Кабміні пояснили, як продаватимуть конфісковане майно росіян

Ексклюзивно
У Кабміні пояснили, як продаватимуть конфісковане майно росіян
Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов . Фото: Facebook / Олег Немчінов

Реалізація конфіскованого майна росіян буде здійснюватися на майданчику Prozorro, а кошти від продажу будуть спрямовуватися до Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії РФ. Про це в етері Суспільного сказав міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

"Ми зараз займаємося "підзаконкою", тому що законодавство є — ВР ухвалила, з 10 лютого Кабмін ухвалив відповідну постанову, згідно з якою реалізація такого майна буде за двома типами аукціонів на пониження або на підвищення. Перед усім в залежності від того, якого характеру буде це майно", — сказав він.

За словами міністра, продаж активів буде здійснюватися на майданчику Prozorro продажі.

"Це державне підприємство у сфері управління Мінекономіки. Кошти від всіх таких онлайн аукціонів з продажу конфіскованого майна будуть спрямовуватися безпосередньо до Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії РФ. Активи є дуже різні. Підготовка, за оцінками експертів, буде займати десь до 2 місяців по кожному об’єкту", — сказав Немчінов.

За його словами, після проведення аукціону, залежно від його типу, переможець та оператор електронного майданчика мають підписати протокол.

Протягом 20 днів переможець має сплатити кошти до держбюджету, як це відбувається з приватизацією. І після цього Фонд держмайна впродовж 25 днів має укласти договір про результати такого аукціону", — сказав міністр.

За словами Немчінова, зараз АРМА виставило на конкурс корпоративні права одного з великих виробників мінеральних вод в Україні.

"Зараз передані арештовані офісні центри, ТРЦ, заводи з виробництва будматеріалів, значні частки в різних проєктах. Російського конфіскованого майна в різних органах, які зараз опікуються ним, є достатньо багато. Оцінка конфіскованого майна мені невідома", — сказав він.

12 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон № 7194 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб", а 23 травня президент України Володимир Зеленський його підписав.

10 лютого 2023 року Кабінет міністрів затвердив процедуру продажу заарештованих в Україні російських активів.

Читайте також

США дозволили передати Україні конфісковані в російського олігарха кошти. Коли чекати надходження

РФ атакувала Україну ракетами, 35 країн вимагають відсторонення росіян і білорусів від Олімпіади. 352 день війни. Онлайн

На початок