Оля Полякова зібрала 2,5 млн грн для українських військових. Більшу частину дав Михайло Діанов. Куди підуть гроші

Оля Полякова зібрала 2,5 млн грн для українських військових. Більшу частину дав Михайло Діанов. Куди підуть гроші

Оля Полякова зібрала 2,5 млн грн для українських військових. Більшу частину дав Михайло Діанов. Куди підуть гроші
Захисник "Азовсталі" Михайло Діанов і Оля Полякова

Українська співачка Оля Полякова з минулого року збирала гроші на протезування для поранених військових. Вона, як амбасадорка Національного реабілітаційного центру "Незламні", планувала передати мільйон гривень на біонічні протезиНадфункціональні засоби, що дозволяють, наскільки це можливо, повернути людині дрібну моторику рук та природність ходи. для тих, хто постраждав від повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Наразі зібрала 2,5 млн грн. За її словами, більшу частину дав захисник "Азовсталі" Михайло Діанов.

Про це співачка розповіла в ефірі телемарафону на Суспільному.

"За період акції вдалося зібрати приблизно 2,5 мільйона гривень. Ми збирали ці гроші і через мої соцмережі, але головну частину дав (український військовослужбовець, захисник Маріуполя — Ред.) Михайло Діанов, з тих грошей, які назбирали на лікування його руки",— каже Полякова.

Читайте також: Захисник "Азовсталі" Михайло Діанов перерахував понад мільйон гривень побратимам

За її словами, Михайлу вже зробили операцію і він вирішив гроші, які залишилися, передати іншим людям, які потребують встановлення біонічних протезів.

Полякова зауважила, що раніше такі операції робили лише за кордоном, а з минулого року це стало можливим і в Україні в центрі "Незламні". Операції там проводять безкоштовно, але самі протези потрібно закуповувати. Тож саме на них і збиралися кошти, — підсумувала співачка.

Що відомо про реабілітаційний центр "Незламні"

У червні у Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру "Незламні". Він буде орієнтований на допомогу військовим та цивільним українцям, які отримали як фізичні, так і психологічні травми внаслідок війни Росії проти України. У центрі розвиватимуть реконструктивну, пластичну хірургію та протезування. У центрі працюватимуть майстерні, де виготовлятимуть протези. Також у медзакладі запланували друкувати на 3D-принтері кісткові імплантати.

У 2022 році Полякова стала амбасадоркою Національного реабілітаційного центру "Незламні". Вона, разом із благодійною платформою dobro.ua запустила проєкт "Разом нас мільйони". Його мета — зібрати мільйон гривень на біонічні протези для українців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У жовтні у Національному реабілітаційному центрі "Незламні", встановили протез 52-річному захиснику України. Житель міста Бровари, що на Київщині, Олександр Губенко, втратив ногу на другий день повномасштабного вторгнення.

У грудні перше медоб’єднання Львова та американська гуманітарна організація Direct Relief підписали меморандум про співпрацю. У межах якої центр "Незламні" отримав грант на один мільйон доларів. На ці гроші планують придбати реабілітаційне обладнання. Також грант використають на навчання медперсоналу.

У центрі "Незламні" вперше проведуть протезування дитині. Протез встановлять 13-річному синові захисника України, який втратив руку у січкарні.

У квітні 2023 року у Львові відкриють корпус центру "Незламні", де пацієнти матимуть можливість підготуватися до нових умов життя. У ньому встановлять новітнє обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати рукою, тощо. Зараз там будують бассейн для реабілітації у воді та створюють реабілітаційні зали зі стелевими підйомниками, аби прикуті до ліжка пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати.

Читайте також

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" завершили лікування братів із Бахмута

9 уламків у стегні: у центрі "Незламні" проходить реабілітацію львівський історик-доброволець

Іспанія передасть танки, Росія обстріляла рятувальників на Харківщині. 365 день війни. Онлайн

На початок