G7 збільшила допомогу Україні до $39 млрд на 2023 рік

G7 збільшила допомогу Україні до $39 млрд на 2023 рік

G7
. G7. Фото: AP

Країни "Групи семи" (G7) 23 лютого збільшили економічну підтримку України до 39 мільярдів доларів на цей рік і закликали МВФ розпочати програму для країни до кінця березня.

Рішення було ухвалене після зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків Групи напередодні річниці вторгнення РФ в Україну, повідомляє Reuters.

"У 2023 році, виходячи з потреб українського уряду, ми збільшили наші зобовʼязання щодо бюджету та економічної підтримки до 39 млрд дол.", – йдеться у заяві G7.

Міністр фінансів Японії Сунічі Судзукі вважає, що G7 також повинна оцінити ефективність поточних санкцій щодо Росії, перш ніж приймати рішення про подальші дії.

Як зазначає Reuters, міністри фінансів країн G7, до якої входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США, зібралися в індійському Бангалорі перед зустріччю очільників фінвідомств G20.

Під час зустрічі з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою у Києві 20 лютого прем'єр Денис Шмигаль заявив, що Україна розраховує на започаткування нової багаторічної великої програми обсягом понад 15 млрд доларів. За словами Шмигаля, планується, що програма з МВФ складатиметься з двох частин: негайна фінансова підтримка та підтримка структурних реформ, що сприятимуть відновленню України.

Що відомо про допомогу МВФ

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

На початок