У Франківську стартує конкурс проєктів і програм з розвитку самоврядування. Що відомо

У Франківську стартує конкурс проєктів і програм з розвитку самоврядування. Що відомо

У Франківську стартує конкурс проєктів і програм з розвитку самоврядування. Що відомо
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську з 1 березня 2023 року стартує конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування і громадянського суспільства. Загальний бюджет конкурсу складає 5 млн грн. Хто може взяти участь та скільки грошей спрямували на реалізацію ініціативи, читайте у матеріалі Суспільного.

Зі слів секретаря Івано-Франківської міськради Віктора Синишина, на конкурс можуть подаватися:

  • ОСББ;
  • будинкові, вуличні та квартальні комітети;
  • житлово-будівельні кооперативи;
  • мешканці багатоквартирних будинків;
  • громадські та благодійні організації, зокрема й ті, що створені при закладах культури й освіти.

"Громадські та благодійні організації можуть отримати 50 тис. грн. Ті, що діють при закладах культури, — 40 тис. грн, освіти — 100 тис. грн. ОСББ, будинкові, вуличні й квартальні комітети, а також житлово-будівельні кооперативи можуть отримати 70 або 105 тис. грн залежно від поверховості будинків. А мешканці багатоквартирних будинків, які хочуть перейти на індивідуальне опалення, — 140 тис. грн", — пояснює Синишин.

Подати заявку на участь можна буде протягом місяця на сайті конкурсу. На платформі також є інформація щодо того, які документи потрібно надіслати для участі.

"Мешканці можуть отримати покрокову інструкцію, як саме брати участь у конкурсі. П'ять простих кроків. Також на платформі можна завантажити бланки для підготовки самого проєкту, для написання кошторису і надіслати свій проєкт. Ми будемо отримувати всі надіслані проєкти, переглядати й зворотним способом надсилати учасникам інформацію про те, чи їхній проєкт зареєстрований", — пояснює керівник секретаріату міської ради Станіслав Козлов.

У Франківську стартує конкурс проєктів і програм з розвитку самоврядування і громадянського суспільства
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після завершення терміну подачі заявок конкурсна комісія обиратиме переможців.

"Цьогоріч пріоритетним для нас є відключення від мереж централізованого опалення. Другий пріоритет — енергозаощадження. Можливо, будуть проєкти зі встановлення чи заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Можливо, будуть проєкти з утеплення підвалів, горищ або заміни вікон. Тобто насамперед — це термомодернізація. А далі вже буде залежати від кількості проєктів", — розповідає секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин.

Голова правління трьох ОСББ на вулиці Сорохтея Олег Свищ каже, що братиме участь у конкурсі. У попередні роки, розповідає, за гроші з програм Івано-Франківської міської ради відремонтували дахи, під’їзди та частково замінили мережі опалення в багатоповерхівках.

"У будинку на Сорохтея, 37 А хочемо встановити металопластикові вікна у під'їзд, бо це — економія тепла мешканців. Залишилися два під'їзди серед усіх будинків, в яких ще не поміняли вікна. В 37 Б потрібно провести поточний ремонт покрівлі даху, бо йде затікання в під'їзд, і ми плануємо це зробити. Будинок № 37 — єдиний, який ще не відключений від централізованого опалення", — каже Олег Свищ.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок