Гайдай пояснив причини затишшя на фронті на Лугащині

Гайдай пояснив причини затишшя на фронті на Лугащині

Гайдай пояснив причини затишшя на фронті на Лугащині
Військові на танках. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

На напрямку між Сватовим та Кремінною росіяни після спроб наступати зазнали значних втрат, через це наразі ситуація на цих напрямках відносно спокійна. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"В нас останнім часом було потужне загострення, і на Сватівському напрямку, і на Кремінському. Але от сьогодні поки що тиша, тому що напередодні досить потужно відбили наші захисники наступи, на всіх напрямках. Знищили купу техніки, особовий склад", розповів Сергій Гайдай.

На думку Гайдая, наразі росіяни відійшли та перегруповуються, або планують залучити додаткову військову техніку, щоб поновити наступ на українські позиції.

Гайдай зазначив, що найбільшу увагу російяни приділяють Кремському напрямку, на який направляють кадрових військових та важку техніку.

"Кидають роту техніки, танки та БМП, та роту піхоти. Це немало: раніше в наступ йшли один два танчики і взвод піхоти", зазначив Сергій Гайдай.

Що відомо про ситуацію на фронті Луганщини

Місцеві окупаційні адміністрації Луганщини отримали наказ командувача військ південного військового округу Міністерства оборони РФ щодо прискорення мобілізаційних заходів. Окупантам необхідно поставити на облік усіх чоловіків, провести їхній медогляд та забезпечити документами.

Основна фаза російських наступальних операцій в Луганській області триває, і Росія, ймовірно, не має достатніх незадіяних резервів для різкого збільшення масштабу або інтенсивності наступу цієї зими.

Станом на ранок 19 лютого найбільш складана ситуація склалась на Кремінському напрямку. Тут армія РФ найбільше обстрілює позиції українських військових.

На Куп’янському та Лиманському напрямках війська РФ обстріляли Стельмахівку, Іванівку, Невське, Червонопопівку, Діброву й Білогорівку на Луганщині. Українські воїни відбили атаки окупантів поблизу Куземівки й Діброви Луганської області.

На напрямку Сватове — Кремінна, що на Луганщині, РФ наступає хвилями. Також на найгарячіших ділянках українські військові потребують техніки та снарядів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок