Перейти до основного змісту
Жорстока агресія проти України: рік потому лідери Ради Європи закликали до відновлення миру

Жорстока агресія проти України: рік потому лідери Ради Європи закликали до відновлення миру

Ексклюзивно
Будівля Ради ЄС
Рада Європи. Facebook/Council of Europe

Рік тому Росія здійснила невиправданий і неспровокований воєнний напад на Україну, грубо порушивши міжнародне право, зокрема Статут Ради Європи. Оскільки загарбницька війна вступає у другий рік, ЄС найрішучіше засуджує агресію Росії та підтверджує непохитну підтримку України та її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.

Таку заяву зробили міністерка закордонних справ Ісландії та голова Комітету міністрів Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гілфадоттір, президент ПАРЄ Тіні Кокс, генеральна секретарка Марія Пейчинович-Бурич, комісарка з прав людини Дуня Міятович, а також резидент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Ліндерт Вербеек, 23 лютого у Страсбурзі, передає кореспондентка Суспільного.

“Ми засуджуємо рішення Російської Федерації не звертати увагу на численні заклики припинити бойові дії та вивести свої війська, а радше посилити їх шляхом мобілізації та розгортання додаткових сил, а також незаконну анексію окупованих територій в Україні. Водночас російські офіційні особи неодноразово вдавалися до войовничої риторики", — заявили лідери Ради ЄС.

Вони закликали Росію негайно припинити війну проти України та вивести свої війська.

“Безглузда, жорстока агресія забрала незліченну кількість людських життів і спричинила величезні людські страждання в Україні – це є наслідком нелюдської жорстокості та руйнувань, яких не бачили на європейській землі з часів Другої світової війни", — йдеться у заяві.

Лідери Ради ЄС також наголосили на необхідності забезпечення відповідальності за всі воєнні злочини Росії. Вони кажуть, що готові зіграти свою роль у координації з іншими міжнародними механізмами для створення ефективної та комплексної системи притягнення до відповідальності та компенсування, яка запобігатиме безкарності та захищатиме права жертв війни.

“Ми також висловлюємо жаль і засудження з приводу незаконних примусових депортацій та переміщення українських громадян, у тому числі дітей, до Росії та на тимчасово окупованих територіях України Росією", — заявляють європейські політики.

Вони впевнені, що багатостороння міжнародна співпраця залишається вирішальною для забезпечення миру, безпеки та процвітання.

"Тому ми закликаємо наші держави-учасниці, що готуються до майбутнього Четвертого саміту глав держав і урядів, який відбудеться у Рейк’явіку 16 і 17 травня, продемонструвати єдність і продовжувати вживати рішучих і колективних дій для підтримки України", — йдеться у спільній заяві лідерів Ради Європи.

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

Є кілька невирішених питань: В ЄС не змогли домовитися про 10-й пакет санкцій проти РФ

Топ дня
Вибір редакції
На початок