У місті на Черкащині дитячим будинкам сімейного типу безоплатно передали генератори

У місті на Черкащині дитячим будинкам сімейного типу безоплатно передали генератори

У місті на Черкащині дитячим будинкам сімейного типу безоплатно передали генератори
Суспільне Черкаси

Трьом дитячим будинкам сімейного типу у Смілі безоплатно передали генератори. Там нині перебувають 24 вихованці — діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

З міського бюджету спрямували 90 тисяч гривень для забезпечення їх необхідними умовами проживання під час воєнного стану, розповіла Суспільному начальниця служби у справах дітей Ольга Шуригіна.

Чотирнадцятирічний Мирослав Клименко живе в одній із таких родин.

Із восьмої ранку він дистанційно навчається на уроках. Під час відключень електроенергії, це робити складно, пояснив він:

"Просто давали завдання і ми його виконували. Однак не на всіх уроках вимикали світло, коли вмикали світло — ми працювали".

генератори
Суспільне Черкаси

У родині десятеро дітей. Дванадцятирічна Марина Приходько тут недавно, тому поки що пристосовується до нових умов.

"Мені тут нормально, в «Теплому Домі»Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей не так, як тут. Тут з усіма товаришуєш, гуляєш", – розповіла вона.

генератори
Суспільне Черкаси

Коли свої діти виросли, в хаті стало порожньо, тому вирішили створити дитячий будинок сімейного типу, розповіла мати-вихователька Марія Зіменкова:

"Ми захотіли взяти дітей для того, щоб їм дарувати свою любов, тепло. Ну, просто потреба така виникла – когось обігріти".

генератори
Суспільне Черкаси

Будинок збудували самостійно, бо хотіли забезпечити дітям комфортні умови зазначила жінка. І опалення, і кухонні прилади в них працюють завдяки електроенергії, тому через її відключення складно було навіть приготувати їсти.

"Готували бутерброди, щоб щось можна було поїсти, і вставали вночі готували, ловили коли був той проміжок зі світлом, і ходили шукали, в кого є світло, щоб там нагріти чаю в термосах", – розповіла пані Марія.

генератори
Суспільне Черкаси

У котельні – твердопаливний котел та дві помпи, які забезпечують подачу води в труби, пояснив батько-вихователь Віктор Зіменков:

"Вони без генератора ніяк не можуть. У нас були проблеми, коли світло вимикали. Розтопили котел, нагнали температуру, а помпи раз – і вимкнулися".

генератори
Суспільне Черкаси

Тому генератор їм був дуже потрібен. Та без нагальної потреби, зазначив пан Віктор, використовувати його не будуть, бо дорогий бензин:

"Думаю, що на насос і на холодильник вистачить, «жирувати» не будемо, тільки щоб пережити".

Придбати таким родинам генератори з'явилася можливість після того, як внесли зміни до програми до міської програми з реалізації державної соціальної програми, зазначила начальниця служби у справах дітей Ольга Шуригіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок