У Херсоні місяць працює лінія із сортування сміття

У Херсоні місяць працює лінія із сортування сміття

У Херсоні місяць працює лінія із сортування сміття Суспільне Херсон

Місяць як у Херсоні працює така приватна ініціатива, як лінія із сортування сміття. Підприємство, кажуть його засновники, ставить за мету розвантажити міський полігон твердих побутових відходів.

Генеральний директор підприємства Сергій Дудка каже, що за цей місяць знайшли багато шкідливих речей.

"Відбираємо дуже багато шкідливих речей. Це і акумулятори, і батарейки, і лампочки, електроніка. Ці речі забруднюють навколишнє середовище. Відбір цих речей зараз відбувається за нашої власної ініціативи. Це не приносить прибутку. Тому сподіваємося на співпрацю з міським головою, депутатський корпусом".

За місяць роботи тут відсортували близько 10 кг батарейок, продовжує Сергій Дудка. У смітті, яке звозять з усього міста, і пластикові пляшки, і скло, і тетрапаки. Викидають як непотріб і неочікувані речі, розповідає керівник сміттєпереробного підприємства. Він розповів, що знахідки найрізноманітніші: від грошей, також цілі речі, які люди чомусь викидають. Знайшли нову автомагнітолу - співробітник забрав її собі, також регулярно знаходять майже нове взуття чи одежу.

Світлана Сінько, яка працює сортувальницею, розповіла, що до цього працювала за кордоном. Там зі сміттям поводяться більш цивілізовано.

"Така робота, щоб навколишнє середовище зробити чистішим, тому що ці пакети, які літають. В Європі ніде такого не побачиш. Заїжджаєш в Україну і бачиш усюди на полях пакети. Сортую тут пакети, папір, тетрапак – те що забруднює навколишнє середовище. Звикли в іншій країні сортувати сміття. Вдома все сортую", - розповіла жінка.

Сортувальник сміття Олександр Хоміченко додав, що кожного дня приходять на роботу о 9-й годині, готуються і починають перебирати сміття, щоб очистити наше навколишнє середовище.

Ця лінія із сортування сміття – власна розробка, на базі тих, які використовують зараз у світі, говорить генеральний директор підприємства із сортування сміття Сергій Дудка.

"Барабан потрібен для того, щоб розірвати пакети, тому що більша частина відходів знаходиться у пакетах. Щоб це розірвати і зробити рівномірним цей процес, використовується барабан. Далі воно потрапляє на лінію і після цього у сортувальний цех. В сортувальному цеху є спеціальні контейнери, які знаходяться на 1-му поверсі і сортувальники відправляють в відділення свій вид сировини, заповняють ці контейнери".

Анастасія Погрібняк зараз навчається у Польщі, до цього півроку жила у Німеччині. Розповідає – там до сортування сміття ставляться відповідально.

"Бачила, що там сортується абсолютно все сміття за тим, з якого матеріалу воно виготовлене. Це скло, папір, штучні матеріали, біосміття і т.д. Скло навіть за кольором. І якщо якийсь громадянин викине не те сміття не в той контейнер, то буде штраф. Вони дуже свідомі у питаннях екології, щоб наша планета була чистою і до того ж, сортування сміття, ще гарний спосіб заробітку, це все знову переробляють", - каже Анастасія Погрібняк.

Доцентка кафедри екології та географії факультету біології, географії і екології ХДУ Вікторія Приймак розповіла – у багатьох країнах Європи, на відміну від України, перейшли на майже 100-відсоткову переробку сміття. Вона додала, що кожна людина в Україні за рік виробляє 300-500 кг побутових відходів. Якщо порівняти з європейськими країнами, то, наприклад, житель Швеції або Німеччини за рік виробляє 500-700 кг побутових відходів. За словами біологині, в європейських країнах переробляють майже 100 відсотків відходів, якщо взяти нашу країну, то в нас переробляють близько 6-7%, а решта твердих побутових відходів відправляється на полігони.

Комерційний директор підприємства із сортування сміття Віталій Ковба розповідає – люди в Україні поки не навчилися правильно сортувати сміття.

"Багато сировини йде забрудненою. Це впливає на те, що переробні заводи не хочуть брати сировину. У нас в країні треба розвивати культуру сортування, щоб люди самі вдома сортували, як в Європі. Тоді вона буде більш цінною, більше буде її перероблятися, менше буде йти на звалище, що відповідно, буде впливати на екологію".

Підприємство Владислава Кіріна привозить сміття на сортувальну лінію. Чоловік розповів, що вивозять сміття другий тиждень, до цього на полігон вивозили. До них звернулися хлопці з проханням вивозити на сортувальну лінію, щоб кількість сміття, яке на полігон вивозять, по-перше, було зменшено, по-друге, щоб відібрати екологічно небезпечні відходи.

Наталія Тимофєєва, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди