Десятки трун із загиблими на війні проти України росіянами доставили до Новосибірська

Десятки трун із загиблими на війні проти України росіянами доставили до Новосибірська

Знищена російська техніка
Розбита російська техніка в Україні. Фото: Суспільне

На відео, опублікованому в соціальних мережах російськими ЗМІ та підтвердженому CNN, видно десятки трун з тілами російських найманців з "ПВК Вагнер", яки брали участь у війні Росії проти України. Місце зйомки — аеропорт Новосибірська "Толмачово".

Про це пише CNN з посиланням на російські пабліки.

На кадрах видно понад сто дерев'яних ящиків, складених в окремому приміщенні. До переважної більшості прикріплені свідоцтва про смерть. Що саме написано у документах виразно видно лише на одному з них. Згідно з цими даними, йдеться про уродженця Хакасії Сергія Юмашова.

За даними місцевої влади Російської республіки Хакасія, йому було 39 років. Юмашов загинув разом із ще одним жителем того ж регіону, воюючи у лавах "ПВК Вагнер" проти України.

"Вони служили в "ПВК Вагнер", самовіддано брали участь у звільненні територій від українських неонацистів і захисті мирного населення", — йдеться в повідомленні уряду республіки Хакасія.

У заяві повторюються фальшиві виправдання Москви для свого вторгнення в Україну, яке вона видає за проект "денацифікації", необхідний для захисту російських інтересів.

17 лютого російська служба BBC повідомляла, що на основі відкритих джерел вдалося встановити імена 14 709 російських військових, які загинули на війні Росії проти України. Останніми тижнями кількість підтверджених втрат у п'ять разів перевищила звичайні щотижневі цифри. Більшість загиблих за останні три місяці складають мобілізовані, добровольці та ув'язнені, які були завербовані до "ПВК Вагнер".

Участь найманців "ПВК Вагнер" у війні проти України

"ПВК Вагнера" була створена 2013 року в Росії, бере участь у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Її засновником вважається російський офіцер спецназу ГРУ Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", а менеджером і фінансистом — бізнесмен, відомий як "кухар" Путіна Євген Пригожин. Найманці "Вагнера" воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії, Мозамбіку.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну "ПВК" бере активну участь у бойових діях на стороні російських військ. У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є "ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ".

З вересня 2022 року, Пригожин для участі в "ПВК" почав вербувати російських вʼязнів. Центр національного спротиву повідомляв, що росіяни завербували 23 тисячі ув’язнених. Як стверджує Міноборони Британії, ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених вʼязнів використовує як "витратний матеріал", щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

"Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора" — Пригожину оголосили підозру

ПВК "Вагнер" стали вербувати менше ув'язнених — британська розвідка

На початок