Росія провела невдалі випробування ракети "Сармат" під час візиту Байдена до Києва — CNN

Росія провела невдалі випробування ракети "Сармат" під час візиту Байдена до Києва — CNN

Балістична ракета "Сармат"
Випробування МБР "Сармат", 20 квітня 2022 року. Фото: Міністерство оборони Росії

Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети “Сармат”, коли президент США Джо Байден відвідував Україну. Про це повідомляє видання CNN з посиланням на двох високопосадовців США.

За їх словами 20 лютого, поки Байден перебував у Києві, Росія провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети, яке, ймовірно, було невдалим.

"Росія заздалегідь повідомила США про запуск ракети через спеціальні лінії зв’язку", — сказав один зі співрозмовників.

Інший чиновник заявив, що випробування не становить небезпеки для Сполучених Штатів і що США не розглядають це випробування як аномалію чи ескалацію.

У виданні підкреслюють, що випробування ракети “Сармат” вважають невдалим. Якби запуск був успішний, то президент РФ Володимир Путін наголосив би на цьому у своїй промові до Федеральних зборів 21 лютого. Але про запуск він нічого не сказав та заявив, що Росія призупинить участь у Договорі про скорочення ядерних озброєнь зі США.

"Путін повідомляв про успішні випробування міжконтинентальних балістичних ракет в минулому, включно з квітнем минулого року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Тоді було заявлено про перший успішний пуск ракети “Сармат”, — йдеться у статті.

CNN звернулись за коментарями до посольства Росії у Вашингтоні.

Ракета "Сармат"

Комплекс "Сармат" – це міжконтинентальна балістична ракета. Як стверджують у міністерстві оборони Росії, вона може нести ядерний заряд у 8 мегатонн на 18 тисяч кілометрів, а також вражати цілі в будь-якій точці світу та ухилятися від будь-яких систем протиповітряної оборони.

Візит Байдена до Києва

Президент США Джо Байден 20 лютого прибув з неанонсованим візитом до Києва. Це перший візит американського лідера в Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії рік тому. Також це перший візит президента США в Україну з 2008 року.

Після перемовин з українським президентом Володимиром Зеленським Байден сказав, що США виділить пакет допомоги на 500 млн доларів, який включатиме більше військового обладнання, в тому числі артилерійські боєприпаси, більше реактивних снарядів і гаубиць.

Читайте також

Путін має намір продовжувати війну в Україні, але його заяви неефективні — британська розвідка

"Україну відірвали від Росії" — Путін вперше з квітня 2021 року виступив з посланням Федеральним зборам

На початок