У Білорусі планують запровадити смертну кару за держзраду

У Білорусі планують запровадити смертну кару за держзраду

Президент РБ Лукашенко
. Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: AP

У Білорусі в першому читанні прийняли закон про смертну кару для чиновників і військових за державну зраду.

Про це у Telegram повідомила пресслужба Палати представників Національних зборів Білорусі. Документ ухвалено у першому читанні.

"Законопроєктом передбачається можливість застосування виняткового заходу покарання у вигляді смертної кари до посадових осіб, які обіймають державну посаду, та осіб, на яких поширюється статус військовослужбовця, які вчинили злочин, передбачений статтею 356 КК "Зрада державі", – йдеться у повідомленні.

Крім того, депутати затвердили можливість запровадження штрафу за скоєння "злочинів проти миру та безпеки людства, громадської безпеки, безпеки руху, здоров'я населення та держави".

Розмір штрафу – до 50 тисяч базових величин. Це близько 2 мільйонів 700 тисяч гривень.

"Метою посилення покарання є "стримування та демонстрація рішучої боротьби зі зрадою державі". Також законопроєкт пропонує ввести відповідальність за поширення завідомо неправдивих відомостей, що дискредитують Збройні сили країни", — йдеться в повідомленні.

Білорусь єдина країна Європи, де смертна кара застосовується як міра покарання на законодавчому рівні. Європейський союз неодноразово закликав Білорусь скасувати смертну кару.

Читайте також

Росія планує поглинути Білорусь до 2030 року — ЗМІ

Білорусь стягує військову техніку на кордон з Литвою — Беларускі Гаюн

На початок