Білорусь планує набрати до "народного ополчення" 150 тисяч людей

Білорусь планує набрати до "народного ополчення" 150 тисяч людей

ЗМІ
Віктор Хренін
Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Фото: AP

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що до "народного ополчення" можуть вступити 100-150 тисяч білорусів. Про це повідомляє білоруське державне агентство Белта.

Основним завданням "народного ополчення" стане захист своєї місцевості та забезпечення правопорядку разом із міліцією.

"У нас достатньо мобілізаційного ресурсу, який перебуває на обліку у наших військових комісаріатах. Ми провели перевірку та бачимо, що вони не всі будуть задіяні за мобілізаційним планом. Це насамперед ті люди, які вже навчені та вміють володіти зброєю. Але ми не виключаємо, що добровольцями можуть стати й ті люди, які не пройшли військової підготовки, у тому числі й жінки", — сказав Віктор Хренін.

За словами Хреніна, для добровольців передбачені курси підготовки.

"Ми за короткий проміжок часу здатні навчити людей. Як при створенні народного ополчення, так і до створення у мирний час", — наголосив міністр.

У Білорусі готують закон для ополчення. Зокрема планується врегулювати склад і кількість, а завдання для "народного ополчення" визначатиме місцева влада. Документ передбачає, що люди, які вступили до лав "народного ополчення", розміщуватимуться за місцем проживання та виконуватимуть свої трудові функції.

"Народне ополчення – це люди, добровольці, які прийшли. Ми надаємо їм зброю, і вони виконуватимуть своє завдання лише вдома. Ними керуватиме губернатор, голова райвиконкому, сільської ради спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ. Насамперед це дільничні на місцях", — додав Віктор Хренін.

Читайте також

Білорусь висилає польських дипломатів і прикордонника — ЗМІ

Білорусь виконала домовленості з РФ у сфері оборони і безпеки на 2022 рік на 100% — Лукашенко на зустрічі з Путіним

На початок