В Росії готуються до масової мобілізації студентів очної форми навчання — ГУР

В Росії готуються до масової мобілізації студентів очної форми навчання — ГУР

Томський політехнічний університет, мобілізація студентів в Росії
. Томський політехнічний університет. Фото: з Фейсбуку Томського політехнічного університету

В Росії готуються до масової мобілізації студентів очної форми навчання. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

"В Росії проводяться заходи щодо забезпечення проведення чергової хвилі мобілізації. Наразі активно нарощуються можливості із забезпечення масової мобілізації студентів вищих навчальних закладів. Для цього створюються так звані "дільниці оповіщення", які будуть надавати допомогу військкоматам щодо вручення повісток студентам очної форми навчання", — зазначили у ГУР.

Зокрема, керівництво Новосибірського державного педагогічного університету, Томського політехнічного університету, Томського державного педагогічного університету видало документи, які зобов’язують структурні підрозділи закладів виділити певну кількість студентів і співробітників для роботи на твак званих “дільницях оповіщення”.

До цієї роботи планується залучати громадян, які офіційно не підлягають мобілізації. При цьому, в Томському політехнічному університеті включення до складу “дільниць” відбувається без згоди або навіть попереднього інформування визначених студентів та співробітників. Керувати “дільницями” призначаються представники вищого керівництва учбових закладів.

“Важливо, що для проведення чергової хвилі мобілізації в РФ не потрібні додаткові правові підстави, оскільки оголошену у вересні 2022 року “часткову мобілізацію” офіційно так і не було завершено”, — зазначили у ГУР.

Імовірно, мобілізацію проведуть до 1 квітня — початку весняного призову на строкову службу. За необхідності початок призову може бути відстрочений.

Читайте також

США виділили Україні 460 млн доларів, Резніков прогнозує контрнаступ в наступні місяці. 363 день війни. Онлайн

Росіяни продовжують наступ на 5 напрямках, зберігається висока загроза ракетних ударів — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 17 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Україна може повернути ініціативу на полі бою за умови підтримки Заходу — ISW

На початок