Україна здатна повернути собі ініціативу на полі бою у 2023 році за умови достатньої і своєчасної підтримки Заходу. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зокрема, американські аналітики відзначили, що президент США Джо Байден відвідав Київ 20 лютого напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Байден зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і оголосив, що США нададуть Україні додатково 500 мільйонів доларів військової допомоги, включаючи гаубичні снаряди, протитанкові ракети, радари повітряного спостереження та іншу допомогу. Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що адміністрація Байдена повідомила Москву про візит Байдена незадовго до його від'їзду в Україну з "метою деконфлікту".
“Візит Байдена і час його поїздки до Європи чітко сигналізують про продовження підтримки України з боку Заходу після узгоджених зусиль Росії, спрямованих на стримування західної військової допомоги і політичної підтримки”, — йдеться в аналітичному звіті.
Як відзначили в ISW, українські посадовці продовжують реагувати на заяви “неназваних представників американського оборонного відомства” щодо темпів і перспектив війни, яка наближається до річного рубежу.
Так, президент України Володимир Зеленський заявив 20 лютого, що Україна продовжить захищати Бахмут, але "не будь-якою ціною". Зеленський і міністр оборони України Олексій Резніков також підкреслили, що українські війська продовжують готуватися до контрнаступів у найближчій перспективі.
“Заяви Зеленського та Резнікова, ймовірно, є прямою відповіддю на слова неназваних представників американського оборонного відомства, які, як повідомляється, 14 лютого заявили Washington Post, що Сполучені Штати стурбовані здатністю України захистити Бахмут, водночас проводячи контрнаступальні операції”, — йдеться в аналітичному звіті.
Крім того, член Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, зокрема, заявив 19 лютого, що Росія має "всі боєздатні підрозділи на лінії зіткнення в Луганській і Донецькій областях, а також частково в Запорізькій області". Таким чином він підтвердив оцінку, що Росія не має великих незадіяних боєздатних резервів, які можна розгорнути і змінити хід операцій.
Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні
- Міністерство оборони (МО) Росії оголосило про офіційну інтеграцію так званих ополченців самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” до складу Збройних сил Росії 19 лютого у відповідь на зростання критики через повідомлення про зміну командування в “маріонеткових” підрозділах.
- Це рішення про реорганізацію на тлі наступу, що триває, ймовірно, свідчить, що Міністерство оборони Росії не розуміє масштабу викликів, пов'язаних з інтеграцією нерегулярних формувань у професійну армію під час інтенсивних бойових дій.
- Реструктуризація маріонеткових збройних формувань свідчить про те, що російське військове командування намагається здійснити всі бажані реформи, поки МО РФ користується прихильністю президента Росії Володимира Путіна.
- Російське військове командування, ймовірно, позбавило фінансиста ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина незалежного доступу до артилерійських снарядів і важкого озброєння на користь російських регулярних збройних сил.
- Пригожин міг спотворити інформацію про руйнівний вплив нестачі артилерійських боєприпасів на "вагнерівцям", щоб замаскувати своє справжнє розчарування нездатністю ПВК "Вагнер" мати власні артилерійські системи та керувати ними.
- Глава Чеченської Республіки Кадиров, ймовірно, намагався заспокоїти можливе незадоволення Пригожина через ймовірну відмову Кадирова приєднатися до інформаційної кампанії Пригожина проти Міністерства оборони Росії.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що уряд США стурбований можливим розглядом Китаєм питання про надання летальної допомоги Росії.
- Міністерство оборони Росії, ймовірно, відреагувало на заклик до російських військових систематично завдавати ударів по об'єктах електричної інфраструктури, що забезпечують роботу українських атомних електростанцій (АЕС), спрямованих на аварійну зупинку цих АЕС.
- Російські війська продовжили наземні штурмові дії на лінії Сватове - Кремінна.
- Російські війська продовжили наступальні операції навколо Бахмута, а також у районі Авдіївки-Донецька та на заході Донецької області.
- Українські чиновники повідомили, що російські війська продовжують мілітаризацію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
- Українські чиновники повідомили, що російські війська, можливо, намагаються відремонтувати системи протиповітряної оборони, розгорнуті в Україні.
- Російська окупаційна влада використовує так звану "антитерористичну" комісію для виправдання захоплення та націоналізації активів в окупованому Криму для отримання економічної та військової вигоди.

Читайте також
США виділили Україні 460 млн доларів, Резніков прогнозує контрнаступ в наступні місяці. 363 день війни. Онлайн
Росіяни продовжують наступ на 5 напрямках, зберігається висока загроза ракетних ударів — Генштаб ЗСУ