Працюємо над постачанням далекобійної зброї: Зеленський про візит Байдена

Працюємо над постачанням далекобійної зброї: Зеленський про візит Байдена

Працюємо над постачанням далекобійної зброї: Зеленський про візит Байдена
Президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден у Києві 20 лютого 2023 року. / Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки зустрічі з президентом США Джо Байденом і зазначив, що зараз Київ і Вашингтон працюють над постачанням далекобійної зброї для України. Про це він сказав у вечірньому зверненні.

Він зазначив, що президент США прибув до України у символічний день — в дев’яту річницю найстрашніших днів Майдану, річницю початку російської агресії проти України, коли залишалося зовсім небагато часу до окупації українського Криму.

А зараз, через дев’ять років після того, ми більше ніж будь-коли впевнені, що справедливість усе ж таки буде відновлено. Держава-агресор, яка послідовно йшла до того, щоб стати державою-терористом, відповідатиме за свої злочини завдяки зусиллям України та усіх наших партнерів, усього вільного світу, усіх, хто зараз допомагає нам захищати нашу незалежність, свободу й міжнародний правопорядок. Ми переможемо в цьому історичному протистоянні", — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що зараз немає нічого, що могло б похитнути українську демократію.

"Саме зараз і саме в Україні вирішується доля світового порядку, який заснований на правилах, на людяності, на передбачуваності. І сьогодні ми з Президентом Байденом говорили, зокрема, про те, як уже цього року зробити все для нашої спільної перемоги у війні, що була розпочата Росією. Розпочата дев’ять років тому. Повномасштабна – від минулого лютого", — сказав він.

За словами президента, треба зробити все, щоб цього року можна було поставити крапку в російській агресії, дати волю окупованим територіям і дати гарантії надійної безпеки як Україні, так і "всім народам Європи, які хочуть жити вільно та в мирі".

"Конкретні кроки для цього відомі. Наші оборонні потреби для цього відомі. Які активні дії для цього потрібні – дії передусім наших воїнів на фронті – теж добре відомо нашим партнерам. Потрібна лише рішучість. Сьогодні я побачив таку рішучість президента Байдена та США", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що сьогоднішні "корисні" переговори з президентом США буди продовженням розмови у Вашингтоні 22 грудня 2022 року.

"Працюємо над постачанням далекобійної зброї та інших видів озброєння, яких раніше не було в пакетах підтримки. І я дякую за черговий пакет, який точно посилить наших хлопців на передовій", — сказав президент.

Зеленський додав, що цього тижня українська влада продовжить дипломатичну роботу з представниками США.

"Будуть і вагомі події у відносинах з іншими нашими партнерами як у Європі, так і по всьому світу. Рік повномасштабної війни, рік нашої незламності, яка стала відповіддю на кремлівську ілюзію про "три дні на Київ"... Рік! І ми робимо справді український глобальний тиждень", — сказав він.

Читайте також

Байден приїхав до Києва, США оголосили новий пакет допомоги Україні. 362 день війни. Онлайн

США виділяють $460 млн допомоги Україні: що увійде в пакет

Байден вперше приїхав до Києва з початку повномасштабного вторгнення РФ. Що відомо

На початок