У будинку-інтернаті на Буковині доглядають за підопічними, яких евакуювали з зон бойових дій

У будинку-інтернаті на Буковині доглядають за підопічними, яких евакуювали з зон бойових дій

У будинку-інтернаті на Буковині доглядають за підопічними, яких евакуювали з зон бойових дій
Джерело: Черешський психоневрологічний будинок-інтернат

У Черешському психоневрологічному будинку-інтернаті на Буковині доглядають за 25 людьми з Запорізької області. Це пацієнти такого ж закладу, які потребують постійної сторонньої допомоги. Неподалік будівлі, де раніше перебували пацієнти, проходить лінія фронту, тому їх евакуювали.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор будинку-інтернату Юрій Зинич.

У будинку-інтернаті загалом перебуває 200 людей. Понад сорок з них – це пацієнти, яких евакуювали з Луганської, Харківської та Запорізької областей. Зинич каже, заклади, де їх доглядали раніше, вже не працюють.

"Переселенці з Запорізької області зараз живуть в окремому відділенні, бо вони лише прибули до закладу. Там для підопічних облаштували ліжка", – розповідає Зинич.

За його словами, корпус нещодавно капітально відремонтували завдяки благодійникам. Там облаштували вбиральні, ванни та встановили ліфт. Це дозволяє краще доглядати за пацієнтами.

"У нас перебувають пацієнти, які мають І та II групи інвалідності. Вони мають психічні розлади. В закладі є відділення для дозвілля та відпочинку. Маємо комп'ютерні класи та інтернет. Так підопічні можуть читати новини та спілкуватися з рідними", – каже Зинич.

Директор закладу каже, що наразі потребують взуття для пацієнтів, а також тумбочки та шафи для одягу. Водночас шукають донорів, щоб перекрити житловий корпус, капітально відремонтувати теплотрасу, а також купити твердопаливний котел для обігріву закладу.

Наразі будинок-інтернат заповнений, тому не можуть приймати нових пацієнтів.

Що відомо

  • 18 лютого на Буковину прибув медичний евакуаційний потяг благодійного фонду «Лікарі без кордонів — Брюссель». Ним доправили 25 підопічних психоневрологічного інтернату Запорізької області та двох осіб, які їх супроводжують.

На початок