“Батальйон гарного настрою Поділля”, на разі — це представники трьох команд “Ліги сміху”, які об’єдналися заради перемоги. Більш ніж 80 благодійних концертів, виступи для військових у частинах, на аеродромах та в госпіталях. На зібрані кошти від виступів та аукціонів вдалося придбати вже понад 100 автомобілів, різноманітного корисного спорядження, допомогти у реабілітації воїнів ЗСУ.
Про творчість, волонтерство, чи доречний гумор під час війни і який саме Суспільному розповів український актор, гуморист та ведучий Олександр Теренчук.
Про “Батальйон гарного настрою Поділля”
“Батальйон гарного настрою Поділля” виник майже з початку повномасштабного вторгнення Росії проти України, зазначив Олександр Теренчук. В березні минулого року відбувся перший концерт для бійців 101-го окремого Полку зв'язку Повітряних сил.
“Саме тоді відбулися наші перші концерти. Я усвідомлював, що це має бути дуже потужний медійний ресурс, щоб отримати більше фінансової нагороди для військових. Ми отримали багато запитів і я запропонував лідерам колективів “Наш формат” із Кам'янця-Подільського та “Відпочиваємо разом” із Хмельницького об’єднатися”. Почали їздити по Україні і провели близько 80 концертів.

Також за словами Теренчука, організовували благодійні аукціони. Зокрема були виставлені на продаж футболки гравців ФК “Динамо” та “Шахтар”.

Найбільший запит від військових – автомобілі. На зібрані кошти від виступів та аукціонів вдалося придбати 102 автівки.
“З початку це були автівки з Польщі, Литви, а потім зрозуміли, що хлопцям найбільше підходять британські автомобілі. Це пов’язано із тим, що кермо у британських автівках розташований з іншого боку. Тому, коли снайпер працює по автомобілю, то в першу чергу він стріляє у правий бік, де має бути водій. Хлопці мали час звернути з дороги та переформатуватися для збереження життя”, – розповів Теренчук.

Наші виступи – психологічне розвантаження для військових
“Люди психологічно розвантажуються. Я помітив, коли ми виступаємо безпосередньо для військових, то перші 10 хвилин – це люди, які сидять рівно, все чітко в них. Але проходить 10-25 хвилин концерту – і вони вже трішки розвантажуються, кайфують від процесу, починають співати українські пісні, починається “конект”. І ось на період в півтори години вони забувають, що, можливо, декілька місяців не були вдома чи не знімали військову форму. Були моменти, коли хлопці знімали шеврони і дарували їх після концерту. Це незабутні емоції", – пояснив Теренчук.

“Язик – для холодцю, а мова – для українців”
У школі Олександр навчався українською мовою. Після вступу у ВНЗ зрозумів, що більшість розмовляє російською і теж “піддався впливу” та почав розмовляти російською на сцені КВК.
“Коли це усвідомлюю, то трішки себе в середині недолюблюю. Ми своїми роликами, жартами даємо усвідомлення, що у нас багата країна, у нас є багато письменників, літераторів, що у нас є українська музика”.
“Я радий, що живу в цей час і можу допомогти, зробити так, щоб Україна стала справді незалежною та сильною”, – пояснив Олександр Теренчук.

Чи доречний гумор під час війни
"Я впевнений, що гумор має завжди бути. Єдине, що гумор буває різний і ми повинні розуміти, який гумор потрібен в той чи інший момент. Тому що, наприклад, гумор під час війни став жорсткіший. Люди хочуть жорстокості щодо окупантів. Військові підтримують, посміхаються, і хочуть, щоб гумор був”, – зазначив Олександр Теренчук.

У гуморі є теми, про які не жартують, каже Теренчук. Зокрема це стосується військових, які не повернулися з війни.
“Що стосується інших напрямків, то колись був “закон гумористів” не жартувати про релігію. Проте сьогодні релігія показує, що можна про них трішки і пожартувати. Як з’ясувалося релігія була і є тим інструментом, який дуже впливає на суспільство. Ми розуміємо, що є ті, які впливають не так як потрібно впливати на українську націю та народ”, – розповів гуморист.
Повну версію інтерв'ю дивіться на нашій сторінці в YouTube.