Очільнику фірми-постачальника вакцин оголосили підозру

Очільнику фірми-постачальника вакцин оголосили підозру

Очільнику фірми-постачальника вакцин оголосили підозру
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

​​Керівнику приватного підприємства, що поставляла вакцини від вірусного захворювання ящуру повідомили про підозру. Він начебто завдав збитків державі на 30 млн. гривень. Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.

У 2019 році службові особи Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів закупили за завищеною вартістю вакцини проти ящуру. Правоохоронці встановили, що ця вакцина не була зареєстрована в Україні, тому її використовувати не можна.

Висновки судової економічної експертизи показали, що це завдало збитки державі у понад 30 мільйонів гривень. Слідство у кримінальному провадженні триває.

Чоловікові оголошено підозру за ч. 5 ст. 191 КК УкраїниПривласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.. Йому загрожує до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У прокуратурі нагадали, що у червні 2022 року прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього голови тендерного комітету Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за фактом службової недбалості під час закупівлі вказаної вакцини.

Що відомо про фальсифікацію ліків в Україні

У листопаді 2019 року в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Згідно зі змінами, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.

Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке фальсифікувало та продавало лікарські засоби від раку, гепатиту B та інших тяжких хвороб. У них вилучили ліки на суму близько 62 млн грн.

Національна поліція викрила організовану групу, учасники якої налагодили схему ввозу з-за кордону підроблених медичних препаратів та компонентів до них, зокрема, і для лікування онкологічних захворювань.

Читайте також

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків

На початок