BAFTA-2023 оголосила переможців: який фільм здобув найбільше нагород

BAFTA-2023 оголосила переможців: який фільм здобув найбільше нагород

BAFTA-2023 оголосила переможців: який фільм здобув найбільше нагород
Фото: Antony Jones/Getty Images

Британська академія телебачення і кіномистецтва (BAFTA) визначила найкращі кінострічки 2022 року — 19 лютого на церемонії нагородження оголосили переможців.

Військова драма "На Західному фронті без змін" Едварда Берґера перемогла в семи категоріях:

  • "Найкращий фільм";
  • "Найкращий режисер";
  • "Найкращий фільм іноземною мовою";
  • "Найкраща операторська робота";
  • "Найкращий адаптований сценарій";
  • "Найкраща музика до фільму";
  • "Найкращий звук".

"На Західному фронті без змін" – стрічка, заснована на однойменному романі німецького письменника Еріха Марії Ремарка. Фільм також представлений у 5 номінаціях на премію "Оскар", нагородження якою відбудеться 12 березня.

Найкращим актором британська кіноакадемія назвала Остіна Батлера за роль у фільмі База Лурмана "Елвіс", а акторкою – Кейт Бланшетт за роль у фільмі Тодда Філда "Тар".

BAFTA-2023 оголосила переможців: який фільм здобув найбільше нагород
Остін Батлер та Кейт Бланшетт. Фото: Getty Images

Премію за найкращий документальний фільм отримав "Навальний" Деніела Роера. Стрічка розповідає про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, його лікування і повернення у Росію.

Нагороду за найкращий оригінальний сценарій отримала стрічка "Банші Інішерину" Мартіна МакДони. Актори цього фільму перемогли також у чоловічій та жіночій номінації "другого плану".

Статуетку за найкращий монтаж отримав "Все завжди і водночас" Дена Квана та Деніела Шайнерта, а за найкращі спецефекти – "Аватар: шлях Води" Джеймса Кемерона.

Найкращим анімаційним фільмом став "Піноккіо" Гільєрмо дель Торо.

Список усіх переможців дивіться тут.

Британська академія телебачення і кіномистецтва (BAFTA) — британська фундація, яка щорічно вручає премію в галузях кінематографії, телебачення, компʼютерних ігор, анімації тощо.

Премія BAFTA називають британським відповідником американського "Оскара", якому разом із Золотим глобусом зазвичай вони передують у визначенні найкращих кінострічок.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок