Біатлон: Кубок світу
Медальний залік чемпіонату світу-2023 з біатлону: хто став переможцем

. Йоганнес Бьо, фото: GETTY IMAGES

Вчетверте поспіль Норвегія посіла перше місце.

У німецькому Обергофі завершився чемпіонат світу з біатлону. Переможцем турніру у загальному медальному заліку стала збірна Норвегії.

Загалом на ЧС-2023 з біатлону було розіграно 12 комплектів нагород. На турнірі у Німеччині біатлоністи змагались у всіх можливих видах: спринт, гонка переслідування, масстарт, індивідуальні гонки, а також класична та змішана естафети.

Україну на чемпіонаті світу у Обергофі представляли 12 спортсменів. Кожен з них взяв участь бодай в одній гонці, однак жодному з них не вдалось принести збірній медаль. Таким чином, Україна вперше за 14 років завершила ЧС з біатлону без медалей.

Загалом у Обергофі на подіум підіймались представники шести різних збірних. Востаннє таке траплялось на чемпіонаті світу з біатлону 15 років тому на ЧС-2008 у Естерсунді.

Перемогу у загальному медальному заліку ЧС-2023 вчетверте поспіль здобула збірна Норвегії. Біатлоністи цієї збірної завоювали 13 медалей, п'ять з них - золоті. Усі золоті медалі Норвегії виграв Йоганнес Бьо, який повторив абсолютний рекорд ЧС як за здобутим "золотом", так і за кількістю нагород взагалі на одному турнірі.

Друге місце у медальному заліку цьогорічного чемпіонату світу здобула Швеція. На рахунку її біатлоністів 11 медалей, з яких три "золота". Третьою стала Франція з результатом два "золота" та дві "бронзи".