ЄС обговорює спільну закупівлю боєприпасів для України — Bloomberg

ЄС обговорює спільну закупівлю боєприпасів для України — Bloomberg

ЄС обговорює спільну закупівлю боєприпасів для України — Bloomberg
. Самохідна гаубиця CAESAR, 20 січня 2023 року, на авіабазі Мон-де-Марсан на південному заході Франції. Фото: АР

Країни-члени Європейського Союзу можуть домовитися про об’єднання закупівель боєприпасів уже наступного місяця, щоб забезпечити Україні вкрай необхідну вогневу міць.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначає видання, пропозиція інвестувати близько 4 мільярдів євро для спільної закупівлі мільйона боєприпасів, озвучена раніше цього тижня Естонією, вже отримала попередню підтримку Нідерландів і Румунії. Очікується, що міністри закордонних справ ЄС обговорять цей план під час зустрічі в Брюсселі в понеділок, 20 лютого, а остаточне рішення може бути ухвалене під час зустрічі лідерів блоку в березні.

"На перший погляд, це дуже добре, тому що проблема з боєприпасами — Україні потрібна їхня велика кількість, і нам також потрібно збільшити наші запаси. Зараз ми робимо це на національному рівні, і я також підтримав би і просував би це в ширшому масштабі", — заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв'ю в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Скорочення запасів боєприпасів викликає серйозне занепокоєння, оскільки українські та російські сили щодня витрачають десятки тисяч артилерійських снарядів, пише Bloomberg. І хоча Україна веде артилерійський вогонь з більшою ефективністю, вона, як і раніше, витрачає снаряди швидше, ніж їх може виробити Європа, кажуть чиновники.

"Механізм спільної купівлі можна обговорювати, але альтернативи загальному підходу до інвестицій та покупок практично немає, оскільки ринок сам по собі не зможе витримати масштабне розширення без державних гарантій, заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу на конференції", — зауважує видання.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

"Російська військова промисловість працює в три зміни": прем’єрка Естонії закликала ЄС пришвидшити допомогу Україні

Британія першою надасть Україні зброю великої дальності — Сунак

На початок