Британія першою надасть Україні зброю великої дальності — Сунак

Британія першою надасть Україні зброю великої дальності — Сунак

Британія першою надасть Україні зброю великої дальності — Сунак
. Ріші Сунак на конференції у Мюнхені, 18 листопада 2023 року. Фото: AP

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що Британія першою серед західних союзників готова передати Україні зброю великої дальності.

Про це урядовець сказав під час Мюнхенської конференції з питань безпеки.

"Разом ми маємо допомогти Україні прикрити міста від російських бомб та іранських дронів. Саме тому Сполучене Королівство буде першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності. І тому ми працюємо з нашими партнерами, щоб надати Україні передові системи ППО", — зазначив урядовець.

Він не уточнив, про яку саме зброю йдеться. Водночас Сунак додав, що Британія допомагатиме Україні з отриманням сучасних бойових літаків.

"Також Сполучене Королівство готове допомогти кожній країні надати Україні літаки, які Україна може використати зараз. Ми повинні тренувати українських пілотів використовувати найпросунутіші літаки і це саме те, що ми робимо", — підкреслив він.

Прем’єр королівства підкреслив, що обсяги британської допомоги Україні щонайменше дорівнюватимуть торішнім показникам.

"Цього року ми стали першою країною у світі, яка надасть Україні танки. І першою, яка тренуватиме пілотів і морську піхоту. Ми надали 2,3 мільярда фунтів стерлінгів торік і ми досягнемо такого ж результату, або збільшимо його у 2023", — наголосив Ріші Сунак.

Він звернувся до союзників із закликом подвоїти військову підтримку України у протистоянні російській агресії.

"Щодня російські сили наносять ще більше болю і страждань. І перемога України - єдиний спосіб це змінити. Нам потрібна військова стратегія для України, щоб вона мала переконливу перевагу на полі бою для перемоги у цій війні. Та політична стратегія, щоб Україна виграла мир. Для перемоги Україні потрібно більше артилерії, бронетехніки та захисту повітря. Тож зараз саме той момент, щоб подвоїти нашу військову підтримку", — зазначив прем’єр-міністр Великої Британії.

Мюнхенська конференція — усі новини

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок